Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Vestnes kommune
Kommunenr 1535
Alle grunnskoler med adresse i Vestnes kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Engelsk
Aukra kommune 51 (3,8) 50 (3,0) 50 (3,1) 48 (2,5) 48 (2,5)
Aure kommune 48 (5,2) 51 (3,9) 47 (3,7) 48 (5,0) 49 (5,1)
Averøy kommune 49 (3,1) 49 (2,9) 52 (2,9) 49 (2,8) 52 (2,9)
Eide kommune 49 (3,4) 48 (5,0) 52 (3,3) 47 (4,1) 46 (3,2)
Fræna kommune 49 (2,0) 48 (2,4) 50 (2,7) 46 (2,2) 46 (2,3)
Giske kommune 51 (2,6) 51 (2,1) 49 (2,5) 49 (2,5) 51 (2,6)
Gjemnes kommune 49 (3,2) 53 (4,1) 48 (3,9) 45 (3,2)
Halsa kommune
Haram kommune 46 (2,7) 49 (2,0) 46 (2,2)
Hareid kommune 51 (3,7) 47 (4,0) 51 (2,9) 52 (3,6) 53 (3,2)
Herøy kommune 49 (2,3) 48 (2,4) 48 (3,2) 53 (2,9)
Kristiansund kommune 52 (1,6) 51 (1,8) 50 (1,6) 52 (1,5) 49 (1,6)
Midsund kommune 49 (6,8) 52 (3,3) 51 (4,5)
Molde kommune 51 (1,6) 50 (1,4) 50 (1,6)
Nesset kommune 51 (4,8) 53 (4,1) 55 (4,7) 52 (6,2)
Norddal kommune 53 (5,6) 53 (4,2)
Rauma kommune 49 (3,4) 50 (3,3) 49 (3,1) 51 (2,9) 49 (2,2)
Sande kommune 47 (5,9) 47 (5,1) 51 (5,4) 53 (3,6) 49 (8,1)
Sandøy kommune
Skodje kommune 47 (3,1)
Smøla kommune 50 (4,6) 56 (6,6)
Stordal kommune
Stranda kommune 50 (3,2) 49 (3,6) 52 (3,2) 50 (3,9) 49 (3,0)
Sula kommune 52 (2,7) 48 (2,3) 47 (2,1) 48 (2,3) 49 (2,7)
Sunndal kommune 52 (2,8) 48 (2,5) 51 (3,2) 49 (3,0) 51 (3,1)
Surnadal kommune 45 (3,2) 46 (3,3) 47 (3,2) 50 (3,1) 50 (3,0)
Sykkylven kommune 47 (2,4) 49 (2,5) 48 (2,6) 48 (2,9) 51 (2,3)
Tingvoll kommune 49 (4,5) 50 (5,6) 50 (3,2) 55 (3,7) 51 (4,9)
Ulstein kommune 52 (2,5) 51 (2,4) 51 (2,0) 51 (2,3) 51 (2,3)
Vanylven kommune 51 (3,6) 51 (3,4) 46 (3,5) 53 (5,8)
Vestnes kommune 48 (2,4) 46 (3,4) 48 (2,9) 47 (2,2) 50 (2,5)
Volda kommune 50 (2,7) 49 (2,3) 49 (2,3) 47 (2,3) 50 (2,6)
Ørskog kommune 55 (4,2) 50 (5,0) 47 (4,5)
Ørsta kommune 48 (2,2) 49 (2,2) 50 (2,4) 52 (2,2) 49 (2,6)
Ålesund kommune 49 (1,1) 49 (1,2) 51 (1,0) 51 (1,1) 50 (1,1)
Lesing
Aukra kommune 50 (3,4) 52 (4,0) 50 (2,8) 50 (2,6) 47 (2,5)
Aure kommune 49 (4,3) 53 (5,0) 47 (3,8) 46 (4,6) 50 (3,9)
Averøy kommune 49 (3,4) 51 (2,4) 52 (3,3) 52 (2,4) 52 (2,8)
Eide kommune 50 (2,9) 50 (3,0) 51 (2,7) 48 (3,2) 49 (2,4)
Fræna kommune 50 (2,0) 50 (2,5) 50 (2,8) 48 (2,2) 50 (2,0)
Giske kommune 50 (2,6) 51 (2,1) 50 (2,3) 50 (2,1) 53 (2,3)
Gjemnes kommune 52 (3,7) 51 (4,1) 50 (3,8) 50 (2,6)
Halsa kommune
Haram kommune 48 (2,3) 47 (1,7) 47 (2,2)
Hareid kommune 51 (3,9) 49 (3,7) 50 (2,9) 52 (3,8) 52 (3,4)
Herøy kommune 49 (2,4) 47 (2,3) 47 (2,9) 54 (2,2)
Kristiansund kommune 51 (1,7) 50 (1,5) 48 (1,5) 50 (1,5) 49 (1,4)
Midsund kommune 48 (6,3) 51 (3,2) 53 (4,4)
Molde kommune 53 (1,4) 51 (1,4) 52 (1,5)
Nesset kommune 52 (4,5) 51 (4,5) 51 (4,2) 51 (4,4)
Norddal kommune 53 (5,8) 52 (4,6)
Rauma kommune 52 (2,8) 50 (3,1) 49 (2,8) 49 (3,0) 52 (2,4)
Sande kommune 48 (3,9) 47 (4,8) 50 (5,6) 51 (4,7) 52 (6,8)
Sandøy kommune
Skodje kommune 48 (2,9)
Smøla kommune 52 (6,6) 56 (4,6)
Stordal kommune
Stranda kommune 53 (3,2) 50 (3,3) 49 (3,1) 52 (3,4) 51 (2,3)
Sula kommune 51 (2,9) 48 (2,4) 48 (2,0) 48 (2,2) 48 (2,5)
Sunndal kommune 52 (3,2) 50 (2,7) 50 (3,0) 51 (2,5) 51 (2,7)
Surnadal kommune 48 (3,2) 47 (3,0) 51 (3,3) 53 (3,0) 53 (3,9)
Sykkylven kommune 48 (2,4) 49 (2,4) 46 (2,2) 50 (2,8) 49 (2,0)
Tingvoll kommune 49 (6,0) 52 (5,1) 47 (2,6) 52 (4,0) 53 (4,1)
Ulstein kommune 51 (2,6) 51 (2,7) 50 (1,9) 51 (2,3) 51 (2,4)
Vanylven kommune 51 (3,7) 53 (3,3) 49 (4,5) 55 (6,7)
Vestnes kommune 48 (2,4) 46 (4,0) 51 (2,9) 48 (2,7) 50 (2,6)
Volda kommune 52 (2,7) 52 (2,3) 50 (2,1) 49 (2,0) 53 (2,2)
Ørskog kommune 53 (4,6) 52 (4,8) 52 (4,9)
Ørsta kommune 49 (2,0) 51 (2,1) 52 (2,2) 54 (2,1) 50 (2,6)
Ålesund kommune 50 (1,0) 50 (1,1) 51 (1,0) 51 (1,1) 50 (1,0)
Regning
Aukra kommune 49 (3,6) 50 (2,8) 49 (2,9) 47 (2,8) 46 (2,3)
Aure kommune 47 (3,9) 50 (3,9) 45 (4,1) 48 (3,7) 47 (4,0)
Averøy kommune 46 (3,0) 49 (2,3) 51 (3,9) 51 (2,7) 49 (3,0)
Eide kommune 49 (3,0) 50 (3,8) 50 (3,4) 47 (3,9) 47 (2,9)
Fræna kommune 49 (2,4) 47 (2,1) 48 (2,7) 46 (2,1) 47 (2,8)
Giske kommune 49 (2,3) 49 (2,3) 47 (2,5) 48 (1,9) 48 (1,8)
Gjemnes kommune 50 (3,6) 51 (3,5) 48 (3,9) 47 (3,1)
Halsa kommune
Haram kommune 46 (2,2) 47 (2,0) 46 (2,3)
Hareid kommune 53 (3,0) 48 (3,1) 52 (3,6) 49 (3,3) 51 (3,4)
Herøy kommune 50 (2,4) 47 (2,3) 48 (2,2)
Kristiansund kommune 50 (1,6) 47 (1,6) 48 (1,5) 50 (1,5) 48 (1,5)
Midsund kommune 51 (4,7) 47 (3,3) 50 (3,5) 45 (4,7)
Molde kommune 49 (1,4) 49 (1,4) 50 (1,4)
Nesset kommune 52 (4,4) 49 (4,8) 52 (5,4) 49 (5,8)
Norddal kommune 55 (6,3) 49 (4,5)
Rauma kommune 52 (2,5) 49 (2,9) 48 (2,8) 52 (2,8) 50 (2,6)
Sande kommune 48 (4,0) 45 (3,6) 48 (6,2) 49 (5,3) 52 (6,2)
Sandøy kommune
Skodje kommune 49 (3,4)
Smøla kommune 46 (3,3) 51 (5,0)
Stordal kommune
Stranda kommune 54 (3,8) 49 (3,6) 47 (3,1) 52 (2,9) 49 (3,0)
Sula kommune 52 (2,6) 49 (2,4) 47 (1,8) 48 (2,3) 47 (2,2)
Sunndal kommune 51 (3,1) 47 (2,6) 49 (3,5) 49 (2,7) 47 (2,8)
Surnadal kommune 48 (2,7) 49 (2,8) 46 (3,0) 51 (3,5) 51 (2,6)
Sykkylven kommune 47 (2,4) 50 (2,5) 46 (2,0) 49 (3,0) 48 (1,9)
Tingvoll kommune 51 (6,2) 52 (4,1) 49 (3,4) 51 (4,6) 46 (3,8)
Ulstein kommune 52 (2,4) 52 (2,6) 52 (2,2) 53 (2,0) 51 (2,3)
Vanylven kommune 52 (3,1) 51 (3,9) 48 (4,2) 52 (6,3)
Vestnes kommune 47 (2,8) 44 (3,1) 46 (2,1) 47 (2,6) 47 (2,7)
Volda kommune 49 (2,8) 49 (2,0) 47 (1,8) 50 (2,2) 49 (1,9)
Ørskog kommune 53 (5,0) 51 (3,7) 47 (5,3)
Ørsta kommune 48 (1,8) 49 (2,4) 51 (2,2) 54 (1,9) 49 (2,3)
Ålesund kommune 48 (1,1) 49 (1,1) 50 (1,1) 49 (1,2) 47 (1,0)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 2,6 9,3
Aure kommune
Averøy kommune 9,4 4,0
Eide kommune
Fræna kommune 4,8 9,8 11,1 11,6
Giske kommune 8,6 5,3 6,2 2,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 4,7 9,4
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 6,2 4,3 6,8 6,2 11,7
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 2,6 8,6 14,0 2,3
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 8,7 11,7 10,0 10,4 17,9
Sunndal kommune 8,6 8,5 2,1 8,3
Surnadal kommune 15,6
Sykkylven kommune 4,3 3,8 14,0 11,1 12,9
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 9,4 4,2 8,6 8,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 5,1 12,5 13,0
Volda kommune 4,3 2,0 7,1 4,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 5,6 6,2 3,1 13,0
Ålesund kommune
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 17,9 27,9
Aure kommune
Averøy kommune 25,0 14,0 13,5
Eide kommune
Fræna kommune 17,7 23,5 17,8 29,0 18,0
Giske kommune 15,5 10,5 10,7 12,3 13,7
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 32,6 23,4 24,5
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 14,7 20,7 25,6 15,4 9,4
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 15,4 20,0 18,9 7,0 11,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 10,9 25,0 21,4 14,6 14,3
Sunndal kommune 5,7 21,3 19,1 8,3
Surnadal kommune 21,9 21,9
Sykkylven kommune 28,3 28,3 29,8 5,6 6,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 17,2 18,8 15,9 12,9 8,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 25,6 13,5 20,0
Volda kommune 15,2 17,6 18,5 19,6 10,6
Ørskog kommune
Ørsta kommune 27,8 12,3 12,3 4,7 13,0
Ålesund kommune
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 46,9 56,4 41,9
Aure kommune
Averøy kommune 43,8 50,0 43,3 54,1
Eide kommune
Fræna kommune 46,8 37,3 44,4 39,1 54,0
Giske kommune 46,6 47,4 60,7 52,3 41,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 44,2 54,7 43,4
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 45,0 48,3 41,0 52,3 51,6
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 51,3 34,3 45,9 48,8 48,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 34,8 41,7 44,3 60,4 48,2
Sunndal kommune 45,7 38,3 40,4 55,6
Surnadal kommune 40,6 21,9
Sykkylven kommune 52,2 39,6 38,6 58,3 59,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 32,8 41,7 42,9 41,4 50,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 51,3 48,6 52,5 39,1
Volda kommune 41,3 45,1 38,5 48,2 40,9
Ørskog kommune
Ørsta kommune 40,3 49,2 45,6 50,0 38,9
Ålesund kommune
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 21,9 12,8 18,6
Aure kommune
Averøy kommune 9,4 20,0 20,0 21,6
Eide kommune
Fræna kommune 21,0 21,6 10,1 24,0
Giske kommune 17,2 28,1 12,5 20,0 33,3
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 14,0 15,1
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 21,7 21,6 20,5 19,2 21,9
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 17,9 28,6 21,6 25,6 34,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 37,0 13,3 8,3
Sunndal kommune 25,7 21,3 23,4 19,4
Surnadal kommune 18,8 37,5
Sykkylven kommune 10,9 22,6 16,7 14,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 23,4 27,1 30,2 22,9 26,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 15,4 16,2 5,0 32,6
Volda kommune 26,1 27,5 26,2 19,6 31,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 19,4 21,5 18,8 27,8
Ålesund kommune
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 10,3 2,3
Aure kommune
Averøy kommune 12,5 12,0
Eide kommune
Fræna kommune 9,7 7,8 10,1
Giske kommune 12,1 8,8 9,2 9,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 4,7
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 12,4 5,2 6,0 6,9 5,5
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 12,8 8,6 4,7 2,3
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 8,7 8,3 6,3
Sunndal kommune 14,3 10,6 14,9 8,3
Surnadal kommune 3,1
Sykkylven kommune 4,3 5,7 8,3 6,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 17,2 8,3 14,3 8,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 2,6 10,0
Volda kommune 13,0 7,8 5,4 12,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 6,9 10,8 12,3 23,4 7,4
Ålesund kommune

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 5,4 7,0
Aure kommune
Averøy kommune 15,2 4,0
Eide kommune
Fræna kommune 9,7 9,8 14,3 12,0
Giske kommune 6,9 10,5 4,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 11,6 12,7
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 7,9 11,1 9,2 6,3 10,2
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 2,6 8,1 6,8 2,3
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 4,8 11,9 10,4 10,9
Sunndal kommune 10,8 12,8 6,4 5,3
Surnadal kommune 9,4
Sykkylven kommune 13,0 7,5 11,1 8,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 4,8 2,1 2,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 19,5 9,5 13,0
Volda kommune 4,3 5,9 5,5 7,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 5,6 10,6 5,7
Ålesund kommune
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 27,3 35,1 39,5
Aure kommune
Averøy kommune 24,2 26,0 13,5
Eide kommune
Fræna kommune 27,4 25,5 22,2 22,9 32,0
Giske kommune 24,1 28,1 28,1 29,2 41,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 25,6 38,2
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 21,3 28,2 25,2 18,3 24,4
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 13,2 21,6 35,1 13,6 27,3
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 11,9 16,9 30,6 22,9 27,3
Sunndal kommune 10,8 31,9 25,5 42,1
Surnadal kommune 25,0 28,1
Sykkylven kommune 28,3 17,0 31,0 19,4 27,9
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 22,2 18,8 12,9 28,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 19,5 40,0 33,3 23,9
Volda kommune 34,8 13,7 26,2 20,0 26,2
Ørskog kommune
Ørsta kommune 23,9 19,7 16,1 18,9
Ålesund kommune
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 36,4 43,2 37,2
Aure kommune
Averøy kommune 42,4 46,0 30,0 35,1
Eide kommune
Fræna kommune 43,5 47,1 44,4 44,3 36,0
Giske kommune 46,6 35,1 40,4 47,7 45,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 46,5 47,8 29,1
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 38,6 40,2 45,4 49,2 40,2
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 55,3 40,5 37,8 34,1 47,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 42,9 45,8 45,8 47,9 47,3
Sunndal kommune 43,2 31,9 40,4 31,6
Surnadal kommune 34,4 37,5
Sykkylven kommune 39,1 49,1 41,4 41,7 42,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 30,2 37,5 34,9 38,6 42,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 36,6 45,7 40,5 39,1
Volda kommune 37,0 56,9 50,8 38,2 38,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 52,1 42,4 37,5 40,6 50,9
Ålesund kommune
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 10,8 14,0
Aure kommune
Averøy kommune 15,2 18,0 23,3 45,9
Eide kommune
Fræna kommune 11,3 17,6 15,6 15,7 10,0
Giske kommune 12,1 17,5 12,3 12,3 11,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 16,3 20,9 14,5
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 22,0 16,2 16,0 16,7 19,7
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 21,1 24,3 34,1 11,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 31,0 18,6 16,7 12,7
Sunndal kommune 21,6 17,0 19,1 18,4
Surnadal kommune 31,3
Sykkylven kommune 17,4 15,1 19,0 16,7 18,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 30,2 25,0 31,7 30,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 24,4 14,3 21,7
Volda kommune 13,0 19,6 30,9 24,6
Ørskog kommune
Ørsta kommune 15,5 13,6 33,9 34,4 15,1
Ålesund kommune
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 5,4 2,3
Aure kommune
Averøy kommune 3,0 6,0 16,7
Eide kommune
Fræna kommune 8,1 0,0 2,9 10,0
Giske kommune 10,3 8,8 6,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 0,0 5,5
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 10,2 4,3 4,2 9,5 5,5
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 7,9 5,4 11,4 11,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 9,5 6,8 2,1 1,8
Sunndal kommune 13,5 6,4 8,5 2,6
Surnadal kommune 0,0
Sykkylven kommune 2,2 11,3 11,1 3,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 12,7 16,7 9,5 15,7 10,2
Vanylven kommune
Vestnes kommune 0,0 2,4 2,2
Volda kommune 10,9 3,9 5,5 3,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 2,8 13,6 10,9 9,4
Ålesund kommune

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 2,5 7,0
Aure kommune
Averøy kommune 5,9 10,0 10,8
Eide kommune
Fræna kommune 0,0 5,9 19,4 12,0
Giske kommune 5,2 5,2 7,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 14,3 14,8
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 3,3 6,0 7,6 4,6 8,8
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 12,8 8,6 4,5 6,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 4,7 11,5 4,2 5,8
Sunndal kommune 2,8 12,8 10,6 2,7
Surnadal kommune 15,6
Sykkylven kommune 11,1 7,5 8,6 6,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 4,7 2,1 8,6 2,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 4,9 6,7
Volda kommune 6,4 11,5 7,1 12,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 7,0 7,6 3,1 13,2
Ålesund kommune
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 15,6 32,5 27,9
Aure kommune
Averøy kommune 26,5 26,0 10,8
Eide kommune
Fræna kommune 27,4 25,5 15,6 23,9 32,0
Giske kommune 20,7 15,5 25,0 31,7 17,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 31,0 25,0 29,6
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 16,3 19,7 21,2 13,1 24,8
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 25,6 17,1 16,2 25,0 6,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 14,0 24,6 31,4 31,3 28,8
Sunndal kommune 11,1 12,8 21,3 21,6
Surnadal kommune 21,9
Sykkylven kommune 17,8 17,0 21,1 22,9 19,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 20,3 20,8 17,5 14,3 16,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 24,4 31,6 34,1 20,0
Volda kommune 12,8 15,4 26,2 30,4 16,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 29,6 21,2 28,6 14,1 15,1
Ålesund kommune
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 53,1 47,5 46,5
Aure kommune
Averøy kommune 47,1 38,0 56,8
Eide kommune
Fræna kommune 53,2 47,1 48,9 40,3 44,0
Giske kommune 43,1 46,6 42,9 42,9 37,3
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 38,1 48,5 40,7
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 45,5 43,6 41,5 43,8 38,4
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 33,3 40,0 35,1 36,4 72,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 44,2 36,1 38,6 41,7 34,6
Sunndal kommune 61,1 53,2 38,3 43,2
Surnadal kommune 50,0 43,8
Sykkylven kommune 55,6 54,7 42,1 48,6 39,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 31,3 45,8 50,8 47,1 46,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 56,1 36,8 41,5 44,4
Volda kommune 59,6 51,9 41,5 42,9 39,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 42,3 47,0 35,7 45,3 45,3
Ålesund kommune
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 12,5 11,6
Aure kommune
Averøy kommune 5,9 18,0 18,9
Eide kommune
Fræna kommune 14,5 19,6 20,0 11,9 8,0
Giske kommune 19,0 27,6 10,7 11,1 29,4
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 14,3 16,2 11,1
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 21,1 15,4 22,0 29,2 18,4
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 15,4 25,7 21,6 15,9 4,5
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 25,6 23,0 15,7 20,8 25,0
Sunndal kommune 13,9 14,9 17,0 21,6
Surnadal kommune 3,1 21,9
Sykkylven kommune 13,3 13,2 14,0 14,3 24,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 25,0 18,8 23,8 15,7 26,5
Vanylven kommune
Vestnes kommune 9,8 13,2 19,5 22,2
Volda kommune 10,6 13,5 15,4 12,5 22,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 11,3 13,6 19,6 23,4 17,0
Ålesund kommune
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 5,0 7,0
Aure kommune
Averøy kommune 14,7 8,0 2,7
Eide kommune
Fræna kommune 4,8 2,0 4,5 4,0
Giske kommune 12,1 5,2 7,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 2,4 3,7
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 13,8 15,4 7,6 9,2 9,6
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 12,8 8,6 18,2 9,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 11,6 4,9 2,1 5,8
Sunndal kommune 11,1 6,4 12,8 10,8
Surnadal kommune 9,4
Sykkylven kommune 2,2 7,5 5,7 9,8
Tingvoll kommune