Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Sandøy kommune
Kommunenr 1546
Alle grunnskoler med adresse i Sandøy kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall Trinn 8 Trinn 9
Engelsk
Aukra kommune 48 (2,0)
Aure kommune 50 (3,4)
Averøy kommune 48 (2,3)
Eide kommune 45 (2,8)
Fræna kommune 47 (1,8)
Giske kommune 51 (1,6)
Gjemnes kommune 48 (3,1)
Halsa kommune 48 (5,2)
Haram kommune 47 (1,8)
Hareid kommune 51 (2,4)
Herøy kommune 48 (1,7)
Kristiansund kommune 52 (1,1)
Midsund kommune 47 (4,0)
Molde kommune 50 (1,1)
Nesset kommune 47 (4,0)
Norddal kommune 52 (4,2)
Rauma kommune 49 (2,1)
Sande kommune 54 (3,0)
Sandøy kommune 47 (5,2)
Skodje kommune 51 (2,6)
Smøla kommune 52 (4,5)
Stordal kommune 47 (4,3)
Stranda kommune 51 (2,8)
Sula kommune 49 (2,0)
Sunndal kommune 50 (2,2)
Surnadal kommune 52 (2,6)
Sykkylven kommune 49 (2,2)
Tingvoll kommune 50 (3,4)
Ulstein kommune 51 (1,6)
Vanylven kommune 46 (3,2)
Vestnes kommune 48 (1,9)
Volda kommune 49 (1,7)
Ørskog kommune 54 (3,4)
Ørsta kommune 52 (1,5)
Ålesund kommune 50 (0,8)
Lesing
Aukra kommune 47 (2,1) 54 (2,4)
Aure kommune 48 (3,5) 51 (3,0)
Averøy kommune 49 (1,9) 55 (2,2)
Eide kommune 46 (2,3) 54 (2,9)
Fræna kommune 48 (1,6) 52 (2,1)
Giske kommune 49 (1,6) 52 (1,8)
Gjemnes kommune 49 (3,1) 49 (2,8)
Halsa kommune 48 (3,5) 53 (3,4)
Haram kommune 47 (1,5) 51 (1,6)
Hareid kommune 50 (2,3) 52 (2,3)
Herøy kommune 47 (1,6) 49 (1,7)
Kristiansund kommune 49 (1,1) 51 (1,1)
Midsund kommune 48 (2,9) 56 (2,9)
Molde kommune 50 (1,1) 54 (1,0)
Nesset kommune 49 (3,6) 57 (3,1)
Norddal kommune 52 (4,3) 55 (3,5)
Rauma kommune 48 (2,1) 51 (2,2)
Sande kommune 51 (3,7) 51 (4,2)
Sandøy kommune 46 (3,7) 52 (4,0)
Skodje kommune 52 (2,3) 49 (2,4)
Smøla kommune 49 (4,2) 53 (5,2)
Stordal kommune 49 (4,1) 56 (6,5)
Stranda kommune 52 (2,7) 51 (2,3)
Sula kommune 46 (1,7) 50 (1,8)
Sunndal kommune 49 (1,9) 51 (2,2)
Surnadal kommune 52 (2,2) 52 (2,3)
Sykkylven kommune 49 (2,1) 51 (1,6)
Tingvoll kommune 49 (3,3) 54 (2,8)
Ulstein kommune 50 (1,6) 55 (1,7)
Vanylven kommune 48 (3,1) 54 (2,8)
Vestnes kommune 47 (2,2) 51 (1,9)
Volda kommune 48 (1,5) 53 (1,6)
Ørskog kommune 48 (4,0) 53 (3,0)
Ørsta kommune 52 (1,5) 53 (1,8)
Ålesund kommune 49 (0,7) 53 (0,7)
Regning
Aukra kommune 47 (2,2) 54 (2,3)
Aure kommune 50 (3,2) 52 (2,7)
Averøy kommune 49 (1,9) 54 (2,2)
Eide kommune 47 (2,6) 54 (3,3)
Fræna kommune 48 (1,6) 50 (1,9)
Giske kommune 48 (1,5) 52 (1,9)
Gjemnes kommune 48 (3,1) 51 (2,7)
Halsa kommune 47 (3,9) 54 (4,7)
Haram kommune 47 (1,8) 52 (1,8)
Hareid kommune 49 (2,1) 55 (2,1)
Herøy kommune 48 (1,6) 51 (1,7)
Kristiansund kommune 50 (1,1) 51 (1,1)
Midsund kommune 47 (3,0) 54 (3,3)
Molde kommune 49 (1,1) 54 (1,1)
Nesset kommune 48 (4,2) 52 (3,7)
Norddal kommune 55 (4,2) 56 (4,3)
Rauma kommune 51 (2,0) 53 (2,2)
Sande kommune 49 (4,0) 53 (4,3)
Sandøy kommune 50 (4,1) 53 (5,1)
Skodje kommune 50 (2,5) 50 (2,1)
Smøla kommune 48 (4,1) 53 (5,6)
Stordal kommune 55 (3,5)
Stranda kommune 53 (2,2) 52 (2,4)
Sula kommune 49 (1,9) 53 (1,6)
Sunndal kommune 50 (1,9) 53 (2,3)
Surnadal kommune 52 (2,5) 51 (2,1)
Sykkylven kommune 49 (2,1) 52 (2,0)
Tingvoll kommune 48 (3,2) 54 (2,8)
Ulstein kommune 52 (1,5) 57 (1,7)
Vanylven kommune 49 (3,0) 55 (2,2)
Vestnes kommune 47 (2,0) 51 (1,8)
Volda kommune 49 (1,6) 54 (1,5)
Ørskog kommune 50 (4,9) 56 (2,3)
Ørsta kommune 54 (1,4) 54 (1,7)
Ålesund kommune 49 (0,8) 54 (0,8)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Trinn 8 Trinn 9
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 11,3 4,7
Aure kommune 13,3 16,0
Averøy kommune 4,3
Eide kommune 10,2 7,5
Fræna kommune 10,9 10,4
Giske kommune 8,1 8,2
Gjemnes kommune 9,4 7,5
Halsa kommune
Haram kommune 9,3 6,4
Hareid kommune 7,4 3,2
Herøy kommune 12,9 14,5
Kristiansund kommune 10,7 5,5
Midsund kommune
Molde kommune 7,7 3,7
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 15,9 9,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 3,3 10,2
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 2,3 4,4
Sula kommune 18,6 8,5
Sunndal kommune 8,5 6,0
Surnadal kommune 3,9 6,3
Sykkylven kommune 13,3 1,0
Tingvoll kommune 14,3 4,3
Ulstein kommune 9,8 3,4
Vanylven kommune 16,1 2,8
Vestnes kommune 19,4 4,7
Volda kommune 11,1 4,3
Ørskog kommune 2,9
Ørsta kommune 4,1 5,3
Ålesund kommune 10,4 4,9
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 25,4 18,8
Aure kommune 20,0 14,0
Averøy kommune 18,8
Eide kommune 30,6 10,0
Fræna kommune 21,8 10,4
Giske kommune 16,1 13,3
Gjemnes kommune 15,6 22,5
Halsa kommune
Haram kommune 23,7 14,7
Hareid kommune 11,1 14,5
Herøy kommune 29,3 19,4
Kristiansund kommune 17,0 16,0
Midsund kommune
Molde kommune 20,2 9,6
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 20,5 15,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 18,3 20,3
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 18,2 13,3
Sula kommune 16,7 15,4
Sunndal kommune 22,3 11,9
Surnadal kommune 9,8 7,8
Sykkylven kommune 14,7 17,0
Tingvoll kommune 22,9 13,0
Ulstein kommune 20,3 7,6
Vanylven kommune 19,4 11,1
Vestnes kommune 18,1 17,4
Volda kommune 17,6 8,5
Ørskog kommune 11,8
Ørsta kommune 8,1 13,2
Ålesund kommune 18,6 9,8
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 43,7 26,6
Aure kommune 46,7 24,0
Averøy kommune 52,2 37,3
Eide kommune 42,9 22,5
Fræna kommune 48,7 39,6
Giske kommune 48,4 41,8
Gjemnes kommune 50,0 45,0
Halsa kommune
Haram kommune 49,5 42,2
Hareid kommune 42,6 46,8
Herøy kommune 37,1 43,5
Kristiansund kommune 46,5 42,2
Midsund kommune 25,0
Molde kommune 42,8 36,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 36,4 39,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 41,7 42,4
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 38,6 48,9
Sula kommune 45,1 40,2
Sunndal kommune 40,4 43,3
Surnadal kommune 54,9 46,9
Sykkylven kommune 49,3 48,0
Tingvoll kommune 37,1 41,3
Ulstein kommune 39,8 36,4
Vanylven kommune 35,5 33,3
Vestnes kommune 44,4 47,7
Volda kommune 51,9 45,3
Ørskog kommune 50,0
Ørsta kommune 56,1 38,6
Ålesund kommune 42,7 39,9
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 12,7 32,8
Aure kommune 10,0 36,0
Averøy kommune 18,8 28,4
Eide kommune 12,2 37,5
Fræna kommune 9,2 26,0
Giske kommune 19,4 26,5
Gjemnes kommune 12,5 17,5
Halsa kommune
Haram kommune 13,4 30,3
Hareid kommune 33,3 22,6
Herøy kommune 16,4 9,7
Kristiansund kommune 19,6 26,6
Midsund kommune 33,3
Molde kommune 19,5 30,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 22,7 21,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 23,3 18,6
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 29,5 24,4
Sula kommune 15,7 27,4
Sunndal kommune 17,0 29,9
Surnadal kommune 21,6 29,7
Sykkylven kommune 13,3 24,0
Tingvoll kommune 17,1 23,9
Ulstein kommune 19,5 32,2
Vanylven kommune 25,8 41,7
Vestnes kommune 9,7 18,6
Volda kommune 14,8 26,5
Ørskog kommune 17,6
Ørsta kommune 17,1 25,4
Ålesund kommune 22,0 30,0
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 7,0 17,2
Aure kommune 10,0 10,0
Averøy kommune 5,8 22,4
Eide kommune 4,1 22,5
Fræna kommune 9,2 13,5
Giske kommune 8,1 10,2
Gjemnes kommune 12,5 7,5
Halsa kommune
Haram kommune 4,1 6,4
Hareid kommune 5,6 12,9
Herøy kommune 4,3 12,9
Kristiansund kommune 6,3 9,8
Midsund kommune 30,6
Molde kommune 9,8 19,8
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 4,5 14,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 13,3 8,5
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 11,4 8,9
Sula kommune 3,9 8,5
Sunndal kommune 11,7 9,0
Surnadal kommune 9,8 9,4
Sykkylven kommune 9,3 10,0
Tingvoll kommune 8,6 17,4
Ulstein kommune 10,5 20,3
Vanylven kommune 3,2 11,1
Vestnes kommune 8,3 11,6
Volda kommune 4,6 15,4
Ørskog kommune 17,6
Ørsta kommune 14,6 17,5
Ålesund kommune 6,3 15,5

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Trinn 8 Trinn 9
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 8,7 1,6
Aure kommune 4,3
Averøy kommune 1,5
Eide kommune 10,4 7,7
Fræna kommune 11,7 8,3
Giske kommune 5,7 6,2
Gjemnes kommune 6,3 5,0
Halsa kommune
Haram kommune 11,0 9,3
Hareid kommune 9,1 1,6
Herøy kommune 13,4 4,0
Kristiansund kommune 7,1 4,3
Midsund kommune 8,1
Molde kommune 9,0 3,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 9,2 4,3
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 6,6 6,8
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 2,2
Sula kommune 13,9 0,9
Sunndal kommune 9,6 4,4
Surnadal kommune 3,9 4,7
Sykkylven kommune 10,7 7,1
Tingvoll kommune 10,8 6,8
Ulstein kommune 6,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 10,7 1,2
Volda kommune 5,6 1,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 0,8 2,6
Ålesund kommune 9,7 4,2
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 27,5 15,6
Aure kommune 19,1
Averøy kommune 23,2 10,3
Eide kommune 35,4 12,8
Fræna kommune 22,5 22,9
Giske kommune 26,2 12,4
Gjemnes kommune 31,3 22,5
Halsa kommune
Haram kommune 32,0 10,2
Hareid kommune 25,5 12,9
Herøy kommune 22,7 22,4
Kristiansund kommune 17,5 20,4
Midsund kommune 13,5
Molde kommune 26,0 15,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 13,8 17,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 23,0 20,3
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 15,9 26,7
Sula kommune 17,8 13,8
Sunndal kommune 21,3 16,2
Surnadal kommune 13,7 20,3
Sykkylven kommune 22,7 14,1
Tingvoll kommune 29,7 11,4
Ulstein kommune 14,8
Vanylven kommune 21,9
Vestnes kommune 29,3 22,1
Volda kommune 23,1 11,3
Ørskog kommune
Ørsta kommune 11,4 15,8
Ålesund kommune 24,4 11,3
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 43,5 35,9
Aure kommune 40,4
Averøy kommune 39,1 35,3
Eide kommune 33,3 17,9
Fræna kommune 43,3 36,5
Giske kommune 47,5 40,2
Gjemnes kommune 40,6 35,0
Halsa kommune
Haram kommune 32,0 37,0
Hareid kommune 40,0 29,0
Herøy kommune 39,5 36,0
Kristiansund kommune 43,5 37,6
Midsund kommune 21,6
Molde kommune 36,3 26,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 35,6 32,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 37,7 42,4
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 43,2 26,7
Sula kommune 40,6 38,8
Sunndal kommune 39,4 27,9
Surnadal kommune 45,1 39,1
Sykkylven kommune 34,7 39,4
Tingvoll kommune 29,7 27,3
Ulstein kommune 35,6 34,2
Vanylven kommune 31,3 28,9
Vestnes kommune 41,3 38,4
Volda kommune 43,5 39,1
Ørskog kommune 36,4
Ørsta kommune 48,0 30,7
Ålesund kommune 38,1 34,6
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 13,0 23,4
Aure kommune 25,5
Averøy kommune 33,3 30,9
Eide kommune 14,6 46,2
Fræna kommune 19,2 22,9
Giske kommune 15,6 26,8
Gjemnes kommune 12,5 27,5
Halsa kommune
Haram kommune 18,0 31,5
Hareid kommune 21,8 40,3
Herøy kommune 21,0 24,0
Kristiansund kommune 19,0 28,2
Midsund kommune 40,5
Molde kommune 21,0 33,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 31,0 27,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 19,7 25,4
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 27,3 37,8
Sula kommune 19,8 31,9
Sunndal kommune 21,3 36,8
Surnadal kommune 25,5 23,4
Sykkylven kommune 21,3 27,3
Tingvoll kommune 21,6 38,6
Ulstein kommune 31,1 26,5
Vanylven kommune 34,4 44,7
Vestnes kommune 14,7 31,4
Volda kommune 24,1 31,3
Ørskog kommune 48,5
Ørsta kommune 27,6 32,5
Ålesund kommune 19,1 32,1
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 7,2 23,4
Aure kommune 10,6
Averøy kommune 22,1
Eide kommune 6,3 15,4
Fræna kommune 3,3 9,4
Giske kommune 4,9 14,4
Gjemnes kommune 9,4 10,0
Halsa kommune
Haram kommune 7,0 12,0
Hareid kommune 3,6 16,1
Herøy kommune 3,4 13,6
Kristiansund kommune 13,0 9,4
Midsund kommune 16,2
Molde kommune 7,7 21,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 10,3 18,5
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 13,1 5,1
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 6,7
Sula kommune 7,9 14,7
Sunndal kommune 8,5 14,7
Surnadal kommune 11,8 12,5
Sykkylven kommune 10,7 12,1
Tingvoll kommune 8,1 15,9
Ulstein kommune 11,9 30,8
Vanylven kommune 15,8
Vestnes kommune 4,0 7,0
Volda kommune 3,7 16,5
Ørskog kommune 9,1
Ørsta kommune 12,2 18,4
Ålesund kommune 8,7 17,8

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår Trinn 8
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 5,6
Aure kommune 10,0
Averøy kommune 14,5
Eide kommune 20,8
Fræna kommune 14,9
Giske kommune 1,7
Gjemnes kommune 12,5
Halsa kommune
Haram kommune 13,3
Hareid kommune 7,3
Herøy kommune 11,2
Kristiansund kommune 6,3
Midsund kommune
Molde kommune 7,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 6,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 11,9
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 6,7
Sula kommune 10,1
Sunndal kommune 10,6
Surnadal kommune 3,8
Sykkylven kommune 9,5
Tingvoll kommune 11,4
Ulstein kommune 8,3
Vanylven kommune 16,7
Vestnes kommune 6,8
Volda kommune 7,3
Ørskog kommune
Ørsta kommune 3,3
Ålesund kommune 7,5
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 33,3
Aure kommune 16,7
Averøy kommune 18,8
Eide kommune 29,2
Fræna kommune 22,8
Giske kommune 23,5
Gjemnes kommune 18,8
Halsa kommune
Haram kommune 25,5
Hareid kommune 20,0
Herøy kommune 23,3
Kristiansund kommune 12,6
Midsund kommune
Molde kommune 17,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 27,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 8,5
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 17,8
Sula kommune 22,2
Sunndal kommune 20,2
Surnadal kommune 17,0
Sykkylven kommune 20,3
Tingvoll kommune 11,4
Ulstein kommune 12,1
Vanylven kommune 16,7
Vestnes kommune 27,0
Volda kommune 25,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 13,0
Ålesund kommune 18,4
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 41,7
Aure kommune 56,7
Averøy kommune 43,5
Eide kommune 33,3
Fræna kommune 41,2
Giske kommune 45,4
Gjemnes kommune 46,9
Halsa kommune
Haram kommune 38,8
Hareid kommune 38,2
Herøy kommune 42,2
Kristiansund kommune 43,7
Midsund kommune
Molde kommune 45,7
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 39,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 44,1
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 44,4
Sula kommune 36,4
Sunndal kommune 37,2
Surnadal kommune 41,5
Sykkylven kommune 41,9
Tingvoll kommune 48,6
Ulstein kommune 46,2
Vanylven kommune 53,3
Vestnes kommune 45,9
Volda kommune 42,2
Ørskog kommune
Ørsta kommune 51,2
Ålesund kommune 44,3
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 13,9
Aure kommune 3,3
Averøy kommune 15,9
Eide kommune 12,5
Fræna kommune 11,4
Giske kommune 19,3
Gjemnes kommune 15,6
Halsa kommune
Haram kommune 18,4
Hareid kommune 30,9
Herøy kommune 16,4
Kristiansund kommune 25,6
Midsund kommune
Molde kommune 18,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 11,5
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 27,1
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 20,0
Sula kommune 21,2
Sunndal kommune 19,1
Surnadal kommune 22,6
Sykkylven kommune 17,6
Tingvoll kommune 14,3
Ulstein kommune 22,0
Vanylven kommune 10,0
Vestnes kommune 14,9
Volda kommune 16,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 19,5
Ålesund kommune 20,5
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 5,6
Aure kommune 13,3
Averøy kommune 7,2
Eide kommune 4,2
Fræna kommune 9,6
Giske kommune 10,1
Gjemnes kommune 6,3
Halsa kommune
Haram kommune 4,1
Hareid kommune 3,6
Herøy kommune 6,9
Kristiansund kommune 11,9
Midsund kommune
Molde kommune 10,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 14,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 8,5
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 11,1
Sula kommune 10,1
Sunndal kommune 12,8
Surnadal kommune 15,1
Sykkylven kommune 10,8
Tingvoll kommune 14,3
Ulstein kommune 11,4
Vanylven kommune 3,3
Vestnes kommune 5,4
Volda kommune 8,3
Ørskog kommune
Ørsta kommune 13,0
Ålesund kommune 9,4
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no