Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Sande kommune
Kommunenr 1514
Alle grunnskoler med adresse i Sande kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall Begge kjønn Gutter Jenter
Lesing
Aukra kommune 51 (2,1) 48 (3,3) 53 (2,6)
Aure kommune 55 (3,0) 57 (4,3) 53 (4,1)
Averøy kommune 52 (2,2) 47 (3,2) 56 (2,3)
Eide kommune 52 (2,5) 49 (3,3) 55 (3,5)
Fræna kommune 51 (1,7) 51 (2,2) 52 (2,4)
Giske kommune 52 (1,6) 50 (2,3) 54 (2,1)
Gjemnes kommune 52 (3,0) 49 (5,0) 55 (3,4)
Halsa kommune 55 (4,1)
Haram kommune 50 (1,8) 49 (2,6) 51 (2,5)
Hareid kommune 52 (2,6) 50 (3,3) 55 (4,0)
Herøy kommune 51 (1,6) 50 (2,1) 53 (2,2)
Kristiansund kommune 53 (1,1) 52 (1,6) 55 (1,5)
Midsund kommune 49 (2,5)
Molde kommune 54 (1,0) 53 (1,5) 56 (1,3)
Nesset kommune 54 (3,6) 54 (5,0)
Norddal kommune 57 (4,2) 60 (5,9)
Rauma kommune 53 (1,9) 50 (2,6) 56 (2,6)
Sande kommune 54 (4,2) 52 (6,4) 55 (5,5)
Sandøy kommune 51 (4,2)
Skodje kommune 55 (2,5) 53 (3,6) 56 (3,4)
Smøla kommune 50 (5,0) 43 (6,1) 59 (4,8)
Stordal kommune 54 (3,3)
Stranda kommune 54 (2,8) 54 (4,2) 55 (3,3)
Sula kommune 50 (1,9) 48 (2,8) 52 (2,3)
Sunndal kommune 52 (1,9) 50 (3,1) 54 (2,1)
Surnadal kommune 57 (2,6) 53 (3,8) 59 (3,4)
Sykkylven kommune 51 (2,4) 48 (3,7) 53 (3,0)
Tingvoll kommune 54 (3,0) 51 (4,2) 58 (3,3)
Ulstein kommune 55 (1,8) 52 (2,8) 57 (2,2)
Vanylven kommune 52 (3,5) 52 (4,6) 53 (5,1)
Vestnes kommune 52 (2,5) 51 (3,6) 52 (3,5)
Volda kommune 52 (1,8) 50 (2,7) 54 (2,2)
Ørskog kommune 54 (4,4) 51 (5,6) 57 (6,7)
Ørsta kommune 54 (1,5) 51 (2,2) 57 (1,9)
Ålesund kommune 53 (0,8) 51 (1,1) 55 (1,0)
Regning
Aukra kommune 51 (2,0) 52 (3,2) 50 (2,5)
Aure kommune 56 (3,9) 61 (5,3) 51 (4,6)
Averøy kommune 53 (2,1) 51 (3,1) 54 (2,7)
Eide kommune 51 (2,7) 52 (4,2) 50 (3,3)
Fræna kommune 51 (1,6) 53 (2,6) 49 (2,0)
Giske kommune 51 (1,7) 52 (2,8) 51 (2,0)
Gjemnes kommune 50 (3,1) 52 (5,7) 49 (3,5)
Halsa kommune 50 (4,1)
Haram kommune 51 (1,9) 54 (2,8) 49 (2,5)
Hareid kommune 52 (2,7) 52 (3,5) 52 (4,2)
Herøy kommune 51 (1,8) 53 (2,4) 49 (2,5)
Kristiansund kommune 54 (1,2) 55 (1,7) 52 (1,5)
Midsund kommune 49 (3,3)
Molde kommune 53 (1,2) 54 (1,8) 51 (1,5)
Nesset kommune 54 (4,5) 57 (5,8)
Norddal kommune 59 (3,9) 60 (4,1) 58 (6,2)
Rauma kommune 55 (2,3) 55 (3,4) 55 (3,0)
Sande kommune 52 (3,9) 54 (6,5) 50 (4,6)
Sandøy kommune 54 (3,7)
Skodje kommune 55 (2,5) 56 (3,3) 54 (3,7)
Smøla kommune 50 (3,5) 50 (5,5) 51 (4,0)
Stordal kommune 58 (3,6)
Stranda kommune 57 (2,7) 59 (3,6) 55 (3,7)
Sula kommune 52 (1,9) 53 (2,7) 50 (2,6)
Sunndal kommune 52 (2,0) 53 (3,0) 51 (2,5)
Surnadal kommune 56 (2,7) 58 (4,3) 54 (3,5)
Sykkylven kommune 52 (2,1) 52 (3,3) 52 (2,7)
Tingvoll kommune 53 (3,7) 52 (5,0) 54 (5,4)
Ulstein kommune 55 (1,6) 56 (2,3) 55 (2,1)
Vanylven kommune 54 (3,9) 54 (6,5) 54 (4,8)
Vestnes kommune 51 (2,2) 53 (3,4) 50 (2,9)
Volda kommune 54 (1,7) 54 (2,5) 53 (2,3)
Ørskog kommune 52 (4,2)
Ørsta kommune 56 (1,4) 56 (2,3) 55 (1,7)
Ålesund kommune 53 (0,8) 54 (1,1) 53 (1,1)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Begge kjønn Gutter Jenter
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 5,6 9,7 2,5
Aure kommune
Averøy kommune 6,0
Eide kommune 6,3
Fræna kommune 5,3 6,4 4,5
Giske kommune 5,2 7,4 3,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 9,2 13,6 5,6
Hareid kommune 7,3
Herøy kommune 5,0 8,2 1,7
Kristiansund kommune 6,0 8,7 3,1
Midsund kommune
Molde kommune 4,0 5,8 2,5
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 4,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 3,3
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 4,9
Sula kommune 12,7 18,9 6,1
Sunndal kommune 7,7
Surnadal kommune 2,0
Sykkylven kommune 13,5 21,1 5,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 8,1 13,8 2,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 11,1 9,4 12,5
Volda kommune 5,6 7,5 3,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 2,4
Ålesund kommune 6,1 8,8 3,0
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 12,7 19,4 7,5
Aure kommune
Averøy kommune 13,4 21,9 5,7
Eide kommune 8,3
Fræna kommune 11,5 6,4 15,2
Giske kommune 10,3 16,7 4,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 15,3 15,9 14,8
Hareid kommune 10,9
Herøy kommune 16,8 18,0 15,5
Kristiansund kommune 9,0 11,6 6,2
Midsund kommune
Molde kommune 9,3 12,9 6,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 11,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 13,3
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 7,3
Sula kommune 15,7 17,0 14,3
Sunndal kommune 13,2 11,1 15,2
Surnadal kommune 11,8
Sykkylven kommune 12,2 18,4 5,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 6,7 12,3 1,4
Vanylven kommune 21,4
Vestnes kommune 16,7 18,8 15,0
Volda kommune 9,3 11,3 7,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 7,3
Ålesund kommune 10,6 15,6 4,8
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 47,9 45,2 50,0
Aure kommune
Averøy kommune 35,8 37,5 34,3
Eide kommune 41,7
Fræna kommune 45,1 48,9 42,4
Giske kommune 46,6 51,9 41,9
Gjemnes kommune 50,0
Halsa kommune
Haram kommune 44,9 45,5 44,4
Hareid kommune 40,0
Herøy kommune 42,9 42,6 43,1
Kristiansund kommune 38,4 39,9 36,9
Midsund kommune
Molde kommune 36,3 38,1 34,8
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 36,5 41,9 31,0
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 25,0
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 41,5
Sula kommune 36,3 35,8 36,7
Sunndal kommune 37,4 40,0 34,8
Surnadal kommune 19,6
Sykkylven kommune 41,9 28,9 55,6
Tingvoll kommune 38,2
Ulstein kommune 33,3 33,8 32,9
Vanylven kommune 39,3
Vestnes kommune 26,4 28,1 25,0
Volda kommune 46,7 54,7 38,9
Ørskog kommune
Ørsta kommune 39,8 55,7 24,2
Ålesund kommune 37,2 36,5 37,9
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 22,5 22,6 22,5
Aure kommune
Averøy kommune 31,3 28,1 34,3
Eide kommune 35,4
Fræna kommune 28,3 34,0 24,2
Giske kommune 25,9 14,8 35,5
Gjemnes kommune 21,9
Halsa kommune
Haram kommune 21,4 20,5 22,2
Hareid kommune 25,5
Herøy kommune 22,7 24,6 20,7
Kristiansund kommune 29,5 27,5 31,5
Midsund kommune
Molde kommune 31,0 27,3 34,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 32,9 30,2 35,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 35,0
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 26,8
Sula kommune 25,5 22,6 28,6
Sunndal kommune 31,9 26,7 37,0
Surnadal kommune 43,1
Sykkylven kommune 13,5 15,8 11,1
Tingvoll kommune 26,5
Ulstein kommune 26,7 20,0 32,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 27,8 28,1 27,5
Volda kommune 25,2 11,3 38,9
Ørskog kommune
Ørsta kommune 32,5 19,7 45,2
Ålesund kommune 28,6 24,4 33,5
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 11,3 3,2 17,5
Aure kommune
Averøy kommune 13,4
Eide kommune 8,3
Fræna kommune 9,7 4,3 13,6
Giske kommune 12,1 9,3 14,5
Gjemnes kommune 15,6
Halsa kommune
Haram kommune 9,2 4,5 13,0
Hareid kommune 16,4
Herøy kommune 12,6 6,6 19,0
Kristiansund kommune 17,2 12,3 22,3
Midsund kommune
Molde kommune 19,3 15,8 22,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 14,1 4,7 23,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 23,3
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 19,5
Sula kommune 9,8 5,7 14,3
Sunndal kommune 9,9
Surnadal kommune 23,5
Sykkylven kommune 18,9 15,8 22,2
Tingvoll kommune 23,5
Ulstein kommune 25,2 20,0 30,0
Vanylven kommune 21,4
Vestnes kommune 18,1 15,6 20,0
Volda kommune 13,1 15,1 11,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 17,9 9,8 25,8
Ålesund kommune 17,5 14,7 20,8

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Begge kjønn Gutter Jenter
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 2,8 3,1 2,5
Aure kommune
Averøy kommune 3,0 3,1 2,9
Eide kommune 4,1
Fræna kommune 2,7
Giske kommune 3,4 3,5 3,2
Gjemnes kommune 6,1
Halsa kommune
Haram kommune 6,1 2,2 9,4
Hareid kommune 9,1
Herøy kommune 5,9 1,6 10,3
Kristiansund kommune 3,3 2,8 3,8
Midsund kommune
Molde kommune 5,6 4,9 6,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 4,7 4,7 4,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 3,4
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 2,9
Sunndal kommune 5,5 8,9 2,2
Surnadal kommune 1,9
Sykkylven kommune 4,1 5,3 2,9
Tingvoll kommune 5,6
Ulstein kommune 2,2 3,0 1,4
Vanylven kommune
Vestnes kommune 1,4
Volda kommune 4,7 5,6 3,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune 4,2 5,2 3,0
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 20,8 15,6 25,0
Aure kommune
Averøy kommune 13,4 18,8 8,6
Eide kommune 24,5
Fræna kommune 22,1 17,0 25,8
Giske kommune 19,3 22,8 16,1
Gjemnes kommune 18,2
Halsa kommune
Haram kommune 23,5 15,6 30,2
Hareid kommune 10,9
Herøy kommune 21,8 21,3 22,4
Kristiansund kommune 15,8 13,5 18,3
Midsund kommune
Molde kommune 18,7 12,6 24,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 14,0 16,3 11,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 10,2
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 21,6 14,8 29,2
Sunndal kommune 15,4 11,1 19,6
Surnadal kommune 13,0
Sykkylven kommune 13,7 15,8 11,4
Tingvoll kommune 25,0
Ulstein kommune 12,5 12,1 12,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 22,2 12,5 30,0
Volda kommune 12,1 13,0 11,3
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune 15,8 13,2 18,7
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 47,2 43,8 50,0
Aure kommune
Averøy kommune 43,3 40,6 45,7
Eide kommune 36,7
Fræna kommune 38,1 38,3 37,9
Giske kommune 43,7 29,8 56,5
Gjemnes kommune 45,5
Halsa kommune
Haram kommune 33,7 37,8 30,2
Hareid kommune 36,4
Herøy kommune 30,3 31,1 29,3
Kristiansund kommune 35,7 32,6 38,9
Midsund kommune
Molde kommune 34,4 34,3 34,6
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 26,7 25,6 27,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 32,2
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 33,3
Sula kommune 39,2 35,2 43,8
Sunndal kommune 34,1 26,7 41,3
Surnadal kommune 35,2
Sykkylven kommune 46,6 39,5 54,3
Tingvoll kommune 25,0
Ulstein kommune 30,9 22,7 38,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 37,5 40,6 35,0
Volda kommune 31,8 25,9 37,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 37,1 38,7 35,5
Ålesund kommune 35,0 34,5 35,6
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 18,1 21,9 15,0
Aure kommune
Averøy kommune 28,4 28,1 28,6
Eide kommune 22,4
Fræna kommune 25,7 23,4 27,3
Giske kommune 21,0 28,1 14,5
Gjemnes kommune 21,2
Halsa kommune
Haram kommune 23,5 24,4 22,6
Hareid kommune 29,1
Herøy kommune 29,4 31,1 27,6
Kristiansund kommune 25,7 24,1 27,5
Midsund kommune
Molde kommune 24,3 25,9 22,8
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 26,7 23,3 30,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 28,8
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 33,3
Sula kommune 20,6 22,2 18,8
Sunndal kommune 27,5 31,1 23,9
Surnadal kommune 22,2
Sykkylven kommune 19,2 21,1 17,1
Tingvoll kommune 25,0
Ulstein kommune 27,9 31,8 24,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 22,2 18,8 25,0
Volda kommune 36,4 38,9 34,0
Ørskog kommune
Ørsta kommune 37,9 30,6 45,2
Ålesund kommune 26,9 26,1 27,7
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 11,1 15,6 7,5
Aure kommune
Averøy kommune 11,9 9,4 14,3
Eide kommune 12,2
Fræna kommune 11,5
Giske kommune 12,6 15,8 9,7
Gjemnes kommune 9,1
Halsa kommune
Haram kommune 13,3 20,0 7,5
Hareid kommune 14,5
Herøy kommune 12,6 14,8 10,3
Kristiansund kommune 19,5 27,0 11,5
Midsund kommune
Molde kommune 17,0 22,4 12,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 27,9 30,2 25,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 25,4
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 30,6
Sula kommune 15,7
Sunndal kommune 17,6 22,2 13,0
Surnadal kommune 27,8
Sykkylven kommune 16,4 18,4 14,3
Tingvoll kommune 19,4
Ulstein kommune 26,5 30,3 22,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 16,7
Volda kommune 15,0 16,7 13,2
Ørskog kommune
Ørsta kommune 18,5 24,2 12,9
Ålesund kommune 18,2 21,0 15,0

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår Begge kjønn Gutter Jenter
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 7,7 8,6 7,0
Aure kommune 7,7
Averøy kommune 1,4
Eide kommune 14,3
Fræna kommune 14,2 16,1 12,0
Giske kommune 6,7 5,7 7,8
Gjemnes kommune 9,8
Halsa kommune
Haram kommune 5,8 3,7 7,5
Hareid kommune 3,3
Herøy kommune 5,3
Kristiansund kommune 7,2 5,6 8,8
Midsund kommune
Molde kommune 6,3 6,2 6,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 6,1 5,3 6,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 3,7
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 4,0
Sula kommune 5,0 4,3 5,8
Sunndal kommune 5,4 8,1 2,7
Surnadal kommune 8,0
Sykkylven kommune 6,5 6,5 6,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 3,9 5,7 2,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 9,9 13,9 6,7
Volda kommune 10,0 6,8 12,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 10,0 7,0 13,2
Ålesund kommune 6,6 6,7 6,4
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 21,8 14,3 27,9
Aure kommune 25,6
Averøy kommune 20,3
Eide kommune 30,6
Fræna kommune 27,4 23,2 32,0
Giske kommune 20,2 22,6 17,6
Gjemnes kommune 41,5
Halsa kommune
Haram kommune 19,8 14,8 23,9
Hareid kommune 23,3
Herøy kommune 20,0 23,7 17,5
Kristiansund kommune 20,1 15,3 24,8
Midsund kommune
Molde kommune 18,9 17,7 20,0
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 14,6 23,7 6,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 13,0
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 16,0
Sula kommune 25,6 23,2 28,8
Sunndal kommune 18,9 16,2 21,6
Surnadal kommune 21,3
Sykkylven kommune 16,8 13,0 19,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 13,7 11,3 16,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 19,8 19,4 20,0
Volda kommune 15,5 13,6 16,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 12,7 10,5 15,1
Ålesund kommune 20,4 21,1 19,6
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 44,9 42,9 46,5
Aure kommune 38,5
Averøy kommune 52,2
Eide kommune 34,7
Fræna kommune 48,1 51,8 44,0
Giske kommune 42,3 47,2 37,3
Gjemnes kommune 36,6
Halsa kommune
Haram kommune 54,5 55,6 53,7
Hareid kommune 43,3
Herøy kommune 41,1 42,1 40,4
Kristiansund kommune 39,0 39,5 38,4
Midsund kommune
Molde kommune 43,3 42,3 44,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 54,9 34,2 72,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 51,9
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 60,0
Sula kommune 45,5 53,6 34,6
Sunndal kommune 35,1 27,0 43,2
Surnadal kommune 46,7
Sykkylven kommune 43,0 47,8 39,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 43,1 39,6 46,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 45,7 47,2 44,4
Volda kommune 40,9 43,2 39,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 47,3 49,1 45,3
Ålesund kommune 45,4 41,9 49,1
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 11,5 11,4 11,6
Aure kommune 17,9
Averøy kommune 15,9
Eide kommune 10,2
Fræna kommune 5,7 3,6 8,0
Giske kommune 17,3 5,7 29,4
Gjemnes kommune 7,3
Halsa kommune
Haram kommune 13,2 14,8 11,9
Hareid kommune 23,3
Herøy kommune 22,1 23,7 21,1
Kristiansund kommune 20,5 22,6 18,4
Midsund kommune
Molde kommune 21,5 23,8 19,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 13,4 23,7 4,5
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 25,9
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 14,0
Sula kommune 19,8 15,9 25,0
Sunndal kommune 23,0 24,3 21,6
Surnadal kommune 16,0
Sykkylven kommune 23,4 21,7 24,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 26,5 26,4 26,5
Vanylven kommune
Vestnes kommune 17,3 11,1 22,2
Volda kommune 21,8 20,5 22,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 19,1 21,1 17,0
Ålesund kommune 18,9 21,1 16,6
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 14,1 22,9 7,0
Aure kommune 10,3
Averøy kommune 10,1
Eide kommune 10,2
Fræna kommune 4,7 5,4 4,0
Giske kommune 13,5 18,9 7,8
Gjemnes kommune 4,9
Halsa kommune
Haram kommune 6,6 11,1 3,0
Hareid kommune 6,7
Herøy kommune 11,6
Kristiansund kommune 13,3 16,9 9,6
Midsund kommune
Molde kommune 10,0 10,0 10,0
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 11,0 13,2 9,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 5,6
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 6,0
Sula kommune 4,1 2,9 5,8
Sunndal kommune 17,6 24,3 10,8
Surnadal kommune 8,0
Sykkylven kommune 10,3 10,9 9,8
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 12,7 17,0 8,2
Vanylven kommune
Vestnes kommune 7,4 8,3 6,7
Volda kommune 11,8 15,9 9,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 10,9 12,3 9,4
Ålesund kommune 8,7 9,2 8,3
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no