Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Sande kommune
Kommunenr 1514
Alle grunnskoler med adresse i Sande kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall Alle eierformer
Lesing
Aukra kommune 53 (2,6)
Aure kommune 53 (4,1)
Averøy kommune 56 (2,3)
Eide kommune 55 (3,5)
Fræna kommune 52 (2,4)
Giske kommune 54 (2,1)
Gjemnes kommune 55 (3,4)
Halsa kommune
Haram kommune 51 (2,5)
Hareid kommune 55 (4,0)
Herøy kommune 53 (2,2)
Kristiansund kommune 55 (1,5)
Midsund kommune
Molde kommune 56 (1,3)
Nesset kommune
Norddal kommune 60 (5,9)
Rauma kommune 56 (2,6)
Sande kommune 55 (5,5)
Sandøy kommune
Skodje kommune 56 (3,4)
Smøla kommune 59 (4,8)
Stordal kommune
Stranda kommune 55 (3,3)
Sula kommune 52 (2,3)
Sunndal kommune 54 (2,1)
Surnadal kommune 59 (3,4)
Sykkylven kommune 53 (3,0)
Tingvoll kommune 58 (3,3)
Ulstein kommune 57 (2,2)
Vanylven kommune 53 (5,1)
Vestnes kommune 52 (3,5)
Volda kommune 54 (2,2)
Ørskog kommune 57 (6,7)
Ørsta kommune 57 (1,9)
Ålesund kommune 55 (1,0)
Regning
Aukra kommune 50 (2,5)
Aure kommune 51 (4,6)
Averøy kommune 54 (2,7)
Eide kommune 50 (3,3)
Fræna kommune 49 (2,0)
Giske kommune 51 (2,0)
Gjemnes kommune 49 (3,5)
Halsa kommune
Haram kommune 49 (2,5)
Hareid kommune 52 (4,2)
Herøy kommune 49 (2,5)
Kristiansund kommune 52 (1,5)
Midsund kommune
Molde kommune 51 (1,5)
Nesset kommune
Norddal kommune 58 (6,2)
Rauma kommune 55 (3,0)
Sande kommune 50 (4,6)
Sandøy kommune
Skodje kommune 54 (3,7)
Smøla kommune 51 (4,0)
Stordal kommune
Stranda kommune 55 (3,7)
Sula kommune 50 (2,6)
Sunndal kommune 51 (2,5)
Surnadal kommune 54 (3,5)
Sykkylven kommune 52 (2,7)
Tingvoll kommune 54 (5,4)
Ulstein kommune 55 (2,1)
Vanylven kommune 54 (4,8)
Vestnes kommune 50 (2,9)
Volda kommune 53 (2,3)
Ørskog kommune
Ørsta kommune 55 (1,7)
Ålesund kommune 53 (1,1)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Alle eierformer
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 2,5
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 4,5
Giske kommune 3,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 5,6
Hareid kommune
Herøy kommune 1,7
Kristiansund kommune 3,1
Midsund kommune
Molde kommune 2,5
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 6,1
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 5,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 2,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 12,5
Volda kommune 3,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune 3,0
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 7,5
Aure kommune
Averøy kommune 5,7
Eide kommune
Fræna kommune 15,2
Giske kommune 4,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 14,8
Hareid kommune
Herøy kommune 15,5
Kristiansund kommune 6,2
Midsund kommune
Molde kommune 6,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 14,3
Sunndal kommune 15,2
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 5,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 1,4
Vanylven kommune
Vestnes kommune 15,0
Volda kommune 7,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune 4,8
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 50,0
Aure kommune
Averøy kommune 34,3
Eide kommune
Fræna kommune 42,4
Giske kommune 41,9
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 44,4
Hareid kommune
Herøy kommune 43,1
Kristiansund kommune 36,9
Midsund kommune
Molde kommune 34,8
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 31,0
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 36,7
Sunndal kommune 34,8
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 55,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 32,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 25,0
Volda kommune 38,9
Ørskog kommune
Ørsta kommune 24,2
Ålesund kommune 37,9
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 22,5
Aure kommune
Averøy kommune 34,3
Eide kommune
Fræna kommune 24,2
Giske kommune 35,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 22,2
Hareid kommune
Herøy kommune 20,7
Kristiansund kommune 31,5
Midsund kommune
Molde kommune 34,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 35,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 28,6
Sunndal kommune 37,0
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 11,1
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 32,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 27,5
Volda kommune 38,9
Ørskog kommune
Ørsta kommune 45,2
Ålesund kommune 33,5
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 17,5
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 13,6
Giske kommune 14,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 13,0
Hareid kommune
Herøy kommune 19,0
Kristiansund kommune 22,3
Midsund kommune
Molde kommune 22,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 23,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 14,3
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 22,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 30,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 20,0
Volda kommune 11,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 25,8
Ålesund kommune 20,8

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Alle eierformer
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 2,5
Aure kommune
Averøy kommune 2,9
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune 3,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 9,4
Hareid kommune
Herøy kommune 10,3
Kristiansund kommune 3,8
Midsund kommune
Molde kommune 6,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 4,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune 2,2
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 2,9
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 1,4
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune 3,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune 3,0
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 25,0
Aure kommune
Averøy kommune 8,6
Eide kommune
Fræna kommune 25,8
Giske kommune 16,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 30,2
Hareid kommune
Herøy kommune 22,4
Kristiansund kommune 18,3
Midsund kommune
Molde kommune 24,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 11,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 29,2
Sunndal kommune 19,6
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 11,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 12,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 30,0
Volda kommune 11,3
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune 18,7
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 50,0
Aure kommune
Averøy kommune 45,7
Eide kommune
Fræna kommune 37,9
Giske kommune 56,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 30,2
Hareid kommune
Herøy kommune 29,3
Kristiansund kommune 38,9
Midsund kommune
Molde kommune 34,6
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 27,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 43,8
Sunndal kommune 41,3
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 54,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 38,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 35,0
Volda kommune 37,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 35,5
Ålesund kommune 35,6
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 15,0
Aure kommune
Averøy kommune 28,6
Eide kommune
Fræna kommune 27,3
Giske kommune 14,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 22,6
Hareid kommune
Herøy kommune 27,6
Kristiansund kommune 27,5
Midsund kommune
Molde kommune 22,8
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 30,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 18,8
Sunndal kommune 23,9
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 17,1
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 24,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 25,0
Volda kommune 34,0
Ørskog kommune
Ørsta kommune 45,2
Ålesund kommune 27,7
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 7,5
Aure kommune
Averøy kommune 14,3
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune 9,7
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 7,5
Hareid kommune
Herøy kommune 10,3
Kristiansund kommune 11,5
Midsund kommune
Molde kommune 12,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 25,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune 13,0
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 14,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 22,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune 13,2
Ørskog kommune
Ørsta kommune 12,9
Ålesund kommune 15,0

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår Alle eierformer
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 7,0
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 12,0
Giske kommune 7,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 7,5
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 8,8
Midsund kommune
Molde kommune 6,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 6,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 5,8
Sunndal kommune 2,7
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 6,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 2,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 6,7
Volda kommune 12,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 13,2
Ålesund kommune 6,4
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 27,9
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 32,0
Giske kommune 17,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 23,9
Hareid kommune
Herøy kommune 17,5
Kristiansund kommune 24,8
Midsund kommune
Molde kommune 20,0
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 6,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 28,8
Sunndal kommune 21,6
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 19,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 16,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 20,0
Volda kommune 16,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 15,1
Ålesund kommune 19,6
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 46,5
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 44,0
Giske kommune 37,3
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 53,7
Hareid kommune
Herøy kommune 40,4
Kristiansund kommune 38,4
Midsund kommune
Molde kommune 44,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 72,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 34,6
Sunndal kommune 43,2
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 39,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 46,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 44,4
Volda kommune 39,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 45,3
Ålesund kommune 49,1
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 11,6
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 8,0
Giske kommune 29,4
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 11,9
Hareid kommune
Herøy kommune 21,1
Kristiansund kommune 18,4
Midsund kommune
Molde kommune 19,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 4,5
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 25,0
Sunndal kommune 21,6
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 24,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 26,5
Vanylven kommune
Vestnes kommune 22,2
Volda kommune 22,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 17,0
Ålesund kommune 16,6
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 7,0
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 4,0
Giske kommune 7,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 3,0
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 9,6
Midsund kommune
Molde kommune 10,0
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 9,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 5,8
Sunndal kommune 10,8
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 9,8
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 8,2
Vanylven kommune
Vestnes kommune 6,7
Volda kommune 9,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 9,4
Ålesund kommune 8,3
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no