Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Sande kommune
Kommunenr 1514
Alle grunnskoler med adresse i Sande kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall Trinn 8 Trinn 9
Engelsk
Aukra kommune 50 (3,0)
Aure kommune 51 (3,9)
Averøy kommune 49 (2,9)
Eide kommune (UTGÅTT) 48 (5,0)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 48 (2,4)
Giske kommune 51 (2,1)
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 48 (2,6)
Hareid kommune 47 (4,0)
Herøy kommune 47 (2,3)
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 51 (1,8)
Midsund kommune (UTGÅTT) 52 (3,3)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 51 (1,7)
Nesset kommune (UTGÅTT) 53 (4,1)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 50 (3,3)
Sande kommune 47 (5,1)
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT) 51 (3,7)
Smøla kommune 50 (4,6)
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune 49 (3,6)
Sula kommune 48 (2,3)
Sunndal kommune 48 (2,5)
Surnadal kommune 46 (3,3)
Sykkylven kommune 49 (2,5)
Tingvoll kommune 50 (5,6)
Ulstein kommune 51 (2,4)
Vanylven kommune 51 (3,6)
Vestnes kommune 46 (3,4)
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 49 (2,3)
Ørskog kommune (UTGÅTT) 55 (4,2)
Ørsta kommune 49 (2,2)
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 49 (1,1)
Lesing
Aukra kommune 52 (4,0) 56 (4,3)
Aure kommune 53 (5,0) 51 (4,2)
Averøy kommune 51 (2,4) 55 (3,7)
Eide kommune (UTGÅTT) 50 (3,0) 53 (3,8)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 50 (2,5) 56 (2,3)
Giske kommune 51 (2,1) 56 (2,3)
Gjemnes kommune 58 (3,4)
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 50 (2,6) 53 (2,7)
Hareid kommune 49 (3,7) 55 (4,4)
Herøy kommune 47 (2,4) 54 (2,8)
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 50 (1,5) 56 (1,6)
Midsund kommune (UTGÅTT) 51 (3,2) 57 (6,1)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 52 (1,7) 56 (1,6)
Nesset kommune (UTGÅTT) 51 (4,5) 58 (4,3)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 50 (3,1) 56 (2,8)
Sande kommune 47 (4,8) 54 (3,9)
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT) 50 (3,2) 57 (3,4)
Smøla kommune 52 (6,6)
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune 50 (3,3) 55 (3,5)
Sula kommune 48 (2,4) 57 (3,3)
Sunndal kommune 50 (2,7) 58 (3,2)
Surnadal kommune 47 (3,0) 50 (3,5)
Sykkylven kommune 49 (2,4) 54 (2,7)
Tingvoll kommune 52 (5,1) 57 (5,5)
Ulstein kommune 51 (2,7) 57 (2,8)
Vanylven kommune 51 (3,7)
Vestnes kommune 46 (4,0) 54 (2,5)
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 52 (2,3) 58 (2,8)
Ørskog kommune (UTGÅTT) 53 (4,6)
Ørsta kommune 51 (2,1) 54 (2,1)
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 50 (1,1) 55 (1,1)
Regning
Aukra kommune 50 (2,8) 54 (3,9)
Aure kommune 50 (3,9) 50 (4,4)
Averøy kommune 49 (2,3) 49 (3,7)
Eide kommune (UTGÅTT) 50 (3,8) 52 (3,1)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 47 (2,1) 53 (2,5)
Giske kommune 49 (2,3) 53 (2,4)
Gjemnes kommune 53 (5,2)
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 46 (2,4) 49 (2,6)
Hareid kommune 48 (3,1) 56 (4,0)
Herøy kommune 48 (2,3) 51 (2,3)
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 47 (1,6) 54 (1,8)
Midsund kommune (UTGÅTT) 47 (3,3) 55 (5,2)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 50 (1,4) 53 (1,6)
Nesset kommune (UTGÅTT) 49 (4,8) 55 (3,9)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 49 (2,9) 54 (3,0)
Sande kommune 45 (3,6) 50 (4,6)
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT) 49 (2,5) 57 (3,2)
Smøla kommune 46 (3,3)
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune 49 (3,6) 55 (3,7)
Sula kommune 49 (2,4) 55 (3,2)
Sunndal kommune 47 (2,6) 55 (3,4)
Surnadal kommune 49 (2,8) 47 (3,1)
Sykkylven kommune 50 (2,5) 49 (2,6)
Tingvoll kommune 52 (4,1) 55 (6,3)
Ulstein kommune 52 (2,6) 55 (2,3)
Vanylven kommune 52 (3,1)
Vestnes kommune 44 (3,1) 52 (2,8)
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 49 (2,0) 53 (3,2)
Ørskog kommune (UTGÅTT) 53 (5,0)
Ørsta kommune 49 (2,4) 50 (1,8)
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 49 (1,1) 52 (1,0)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Trinn 8 Trinn 9
Mestringsnivå 1
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 4,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 9,8 0,0
Giske kommune 5,3 1,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 7,0 4,7
Hareid kommune
Herøy kommune 17,0 2,3
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 4,3 0,8
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 6,0 1,5
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 8,6 2,5
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 11,7 4,3
Sunndal kommune 8,5 5,7
Surnadal kommune 15,6
Sykkylven kommune 3,8 2,1
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 4,2 4,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 0,0
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 2,0 0,0
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 6,2 4,2
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 8,1 3,2
Mestringsnivå 2
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 14,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 23,5 11,5
Giske kommune 10,5 3,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 21,1 11,6
Hareid kommune
Herøy kommune 11,3 11,6
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 20,7 7,3
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 17,9 9,5
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 20,0 5,0
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 25,0 6,5
Sunndal kommune 21,3 0,0
Surnadal kommune 21,9
Sykkylven kommune 28,3 10,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 18,8 4,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 13,5
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 17,6 6,5
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 12,3 5,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 15,0 8,6
Mestringsnivå 3
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 50,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 37,3 31,1
Giske kommune 47,4 50,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 42,1 34,9
Hareid kommune
Herøy kommune 47,2 39,5
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 48,3 34,7
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 31,8 38,0
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 34,3 35,0
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 41,7 21,7
Sunndal kommune 38,3 28,6
Surnadal kommune 40,6
Sykkylven kommune 39,6 46,8
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 41,7 34,4
Vanylven kommune
Vestnes kommune 43,2
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 45,1 32,6
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 49,2 48,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 51,4 39,2
Mestringsnivå 4
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 20,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 21,6 31,1
Giske kommune 28,1 25,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 17,5 39,5
Hareid kommune
Herøy kommune 20,8 25,6
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 21,6 32,3
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 25,2 19,7
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 28,6 32,5
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 13,3 34,8
Sunndal kommune 21,3 31,4
Surnadal kommune 18,8
Sykkylven kommune 22,6 23,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 27,1 23,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 32,4
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 27,5 26,1
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 21,5 19,4
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 17,0 28,1
Mestringsnivå 5
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 12,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 7,8 26,2
Giske kommune 8,8 19,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 12,3 9,3
Hareid kommune
Herøy kommune 3,8 20,9
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 5,2 25,0
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 19,2 31,4
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 8,6 25,0
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 8,3 32,6
Sunndal kommune 10,6 34,3
Surnadal kommune 3,1
Sykkylven kommune 5,7 17,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 8,3 32,8
Vanylven kommune
Vestnes kommune 10,8
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 7,8 34,8
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 10,8 22,2
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 8,5 20,9

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Trinn 8 Trinn 9
Mestringsnivå 1
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 4,0 15,2
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 9,8 1,6
Giske kommune 10,5 0,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 15,0 7,0
Hareid kommune
Herøy kommune 11,9 2,0
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 11,1 3,2
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 4,0 3,6
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 8,1 2,6
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 11,9 4,4
Sunndal kommune 12,8 8,3
Surnadal kommune 9,4
Sykkylven kommune 7,5 6,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 2,1 3,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 2,6
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 5,9 6,5
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 10,6 2,7
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 6,0 5,8
Mestringsnivå 2
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 26,0 21,2
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 25,5 19,7
Giske kommune 28,1 17,9
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 30,0 23,3
Hareid kommune
Herøy kommune 28,8 21,6
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 28,2 12,8
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 25,2 17,1
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 21,6 7,9
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 16,9 11,1
Sunndal kommune 31,9 2,8
Surnadal kommune 25,0
Sykkylven kommune 17,0 27,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 18,8 8,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 13,2
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 13,7 15,2
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 19,7 21,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 26,0 13,9
Mestringsnivå 3
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 46,0 33,3
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 47,1 41,0
Giske kommune 35,1 42,9
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 38,3 46,5
Hareid kommune
Herøy kommune 32,2 47,1
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 40,2 36,0
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 42,4 30,7
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 40,5 39,5
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 45,8 31,1
Sunndal kommune 31,9 38,9
Surnadal kommune 34,4
Sykkylven kommune 49,1 38,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 37,5 38,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 44,7
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 56,9 41,3
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 42,4 44,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 44,4 41,2
Mestringsnivå 4
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 18,0 15,2
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 17,6 19,7
Giske kommune 17,5 23,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 10,0 14,0
Hareid kommune
Herøy kommune 23,7 17,6
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 16,2 28,0
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 20,5 30,0
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 24,3 26,3
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 18,6 24,4
Sunndal kommune 17,0 25,0
Surnadal kommune 31,3
Sykkylven kommune 15,1 19,1
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 25,0 28,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 26,3
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 19,6 10,9
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 13,6 27,0
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 18,0 28,5
Mestringsnivå 5
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 6,0 15,2
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 0,0 18,0
Giske kommune 8,8 16,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 6,7 9,3
Hareid kommune
Herøy kommune 3,4 11,8
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 4,3 20,0
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 7,9 18,6
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 5,4 23,7
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 6,8 28,9
Sunndal kommune 6,4 25,0
Surnadal kommune 0,0
Sykkylven kommune 11,3 8,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 16,7 21,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 13,2
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 3,9 26,1
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 13,6 4,1
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 5,6 10,6

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår Trinn 8
Mestringsnivå 1
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 10,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 5,9
Giske kommune 5,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 10,3
Hareid kommune
Herøy kommune 14,0
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 6,0
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 9,9
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 8,6
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 11,5
Sunndal kommune 12,8
Surnadal kommune 15,6
Sykkylven kommune 7,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 2,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 11,5
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 7,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 7,9
Mestringsnivå 2
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 26,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 25,5
Giske kommune 15,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 27,6
Hareid kommune
Herøy kommune 21,1
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 19,7
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 14,6
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 17,1
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 24,6
Sunndal kommune 12,8
Surnadal kommune 21,9
Sykkylven kommune 17,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 20,8
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 15,4
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 21,2
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 21,8
Mestringsnivå 3
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 38,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 47,1
Giske kommune 46,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 39,7
Hareid kommune
Herøy kommune 49,1
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 43,6
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 43,7
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 40,0
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 36,1
Sunndal kommune 53,2
Surnadal kommune 50,0
Sykkylven kommune 54,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 45,8
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 51,9
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 47,0
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 45,6
Mestringsnivå 4
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 18,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 19,6
Giske kommune 27,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 12,1
Hareid kommune
Herøy kommune 14,0
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 15,4
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 17,2
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 25,7
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 23,0
Sunndal kommune 14,9
Surnadal kommune 3,1
Sykkylven kommune 13,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 18,8
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 13,5
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 13,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 15,5
Mestringsnivå 5
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 8,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 2,0
Giske kommune 5,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 10,3
Hareid kommune
Herøy kommune 1,8
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 15,4
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 14,6
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 8,6
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 4,9
Sunndal kommune 6,4
Surnadal kommune 9,4
Sykkylven kommune 7,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 12,5
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 7,7
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 10,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 9,1
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no