Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Sande kommune
Kommunenr 1514
Alle grunnskoler med adresse i Sande kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Lesing
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune 44 (5,4)
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune 59 (3,8) 58 (3,9) 50 (2,8) 55 (4,4) 58 (3,5)
Regning
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune 44 (5,1)
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune 57 (4,1) 53 (3,1) 56 (4,6) 53 (4,0) 56 (3,6)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 2
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 3
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 4
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 5
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 2
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 3
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 4
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 5
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 2
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 3
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 4
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Mestringsnivå 5
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune
Sunndal kommune
Surnadal kommune
Sykkylven kommune
Tingvoll kommune
Ulstein kommune
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Ørskog kommune
Ørsta kommune
Ålesund kommune
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no