Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Nesset kommune
Kommunenr 1543
Alle grunnskoler med adresse i Nesset kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Engelsk
Aukra kommune 51 (3,5) 51 (3,4) 48 (3,4) 48 (3,3) 51 (3,4)
Aure kommune 52 (4,4) 51 (4,5) 48 (3,6) 51 (4,6) 51 (3,8)
Averøy kommune 45 (2,6) 49 (3,0) 50 (3,1) 47 (3,8) 50 (2,4)
Eide kommune 49 (3,5) 49 (2,5) 49 (3,7) 44 (3,9) 48 (4,4)
Fræna kommune 49 (2,2) 50 (2,2) 49 (3,1) 49 (2,7) 46 (2,3)
Giske kommune 54 (3,2) 51 (2,2) 49 (2,8) 52 (2,0) 51 (2,7)
Gjemnes kommune 41 (3,8) 47 (4,6) 49 (5,1) 45 (3,8)
Halsa kommune
Haram kommune 47 (2,0) 49 (2,8)
Hareid kommune 49 (4,6) 47 (2,9) 52 (3,3) 49 (3,1) 48 (2,7)
Herøy kommune 48 (2,5) 47 (2,1) 48 (2,5) 52 (2,8)
Kristiansund kommune 50 (1,5) 51 (1,7) 52 (1,5) 52 (1,6) 52 (1,7)
Midsund kommune 44 (3,7) 49 (3,9) 48 (4,1)
Molde kommune 50 (1,5) 50 (1,6) 50 (1,6)
Nesset kommune 50 (4,4) 52 (7,1) 50 (3,5) 48 (5,8) 53 (4,1)
Norddal kommune 53 (5,7)
Rauma kommune 48 (2,6) 50 (2,1) 48 (2,7) 48 (3,1) 52 (3,3)
Sande kommune 43 (3,6) 49 (4,0) 47 (8,1) 56 (4,9) 49 (5,8)
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune 43 (4,6) 49 (5,9)
Stordal kommune
Stranda kommune 50 (3,3) 53 (3,9) 50 (4,1) 51 (3,9) 50 (3,0)
Sula kommune 50 (2,5) 48 (3,1) 48 (2,7) 50 (3,1) 49 (2,0)
Sunndal kommune 50 (3,1) 50 (2,5) 52 (2,4) 50 (3,1) 53 (3,5)
Surnadal kommune 49 (4,2) 50 (3,3) 48 (3,5) 55 (4,1) 48 (2,8)
Sykkylven kommune 49 (2,6) 47 (2,4) 49 (2,9) 50 (3,4) 51 (2,6)
Tingvoll kommune 51 (4,2) 47 (5,7) 50 (3,8) 47 (4,7) 45 (5,2)
Ulstein kommune 52 (2,4) 52 (2,6) 52 (2,3) 51 (2,3) 53 (2,6)
Vanylven kommune 53 (4,1) 50 (5,0) 46 (6,2) 54 (3,3)
Vestnes kommune 46 (3,5) 47 (3,3) 49 (2,7) 49 (3,3) 48 (3,0)
Volda kommune 49 (3,1) 50 (2,5) 49 (2,4) 50 (2,6) 52 (2,8)
Ørskog kommune 48 (5,7) 52 (4,2) 54 (4,3)
Ørsta kommune 48 (2,2) 48 (2,3) 50 (2,5) 51 (2,0) 52 (2,4)
Ålesund kommune 50 (1,3) 51 (1,2) 51 (1,1) 49 (1,2) 50 (1,1)
Lesing
Aukra kommune 50 (4,1) 47 (2,8) 48 (3,0) 44 (3,1) 48 (3,0)
Aure kommune 52 (5,9) 50 (4,1) 46 (3,7) 51 (5,2) 48 (4,9)
Averøy kommune 45 (2,7) 48 (3,0) 49 (3,2) 46 (2,7) 47 (2,4)
Eide kommune 47 (3,0) 48 (2,5) 50 (3,7) 45 (3,2) 46 (3,2)
Fræna kommune 45 (2,0) 47 (2,0) 46 (2,6) 48 (2,2) 45 (2,2)
Giske kommune 49 (2,9) 48 (2,5) 46 (2,6) 48 (2,4) 48 (2,9)
Gjemnes kommune 40 (3,3) 46 (3,9) 48 (5,4) 44 (3,1)
Halsa kommune
Haram kommune 45 (2,0) 46 (2,0)
Hareid kommune 45 (3,5) 47 (2,9) 49 (3,2) 48 (2,7) 43 (2,3)
Herøy kommune 48 (2,8) 45 (1,9) 46 (2,3) 51 (2,2)
Kristiansund kommune 46 (1,5) 48 (1,6) 47 (1,3) 48 (1,6) 49 (1,4)
Midsund kommune 43 (3,6) 45 (3,0) 50 (4,8)
Molde kommune 50 (1,4) 48 (1,6) 50 (1,5)
Nesset kommune 48 (4,0) 55 (7,0) 49 (4,3) 50 (4,9) 53 (5,0)
Norddal kommune 50 (6,0)
Rauma kommune 48 (2,7) 49 (2,2) 48 (2,8) 46 (2,8) 50 (3,4)
Sande kommune 43 (4,1) 45 (3,2) 46 (5,4) 51 (5,9) 45 (4,4)
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune 44 (5,2) 45 (5,3)
Stordal kommune
Stranda kommune 47 (3,6) 49 (4,5) 48 (3,4) 51 (3,9) 47 (2,3)
Sula kommune 47 (2,4) 47 (3,0) 45 (2,7) 45 (2,6) 45 (2,0)
Sunndal kommune 48 (2,9) 46 (2,3) 48 (2,7) 47 (2,7) 49 (3,0)
Surnadal kommune 48 (3,7) 50 (3,5) 47 (2,7) 51 (3,3) 47 (2,6)
Sykkylven kommune 46 (2,4) 45 (2,3) 46 (2,9) 48 (3,1) 46 (2,7)
Tingvoll kommune 52 (5,7) 47 (3,9) 48 (3,3) 46 (4,7)
Ulstein kommune 47 (2,6) 48 (2,9) 50 (2,3) 48 (2,1) 50 (2,9)
Vanylven kommune 52 (4,1) 47 (3,7) 47 (3,9) 53 (5,0)
Vestnes kommune 44 (3,0) 45 (2,5) 48 (2,5) 45 (3,6) 43 (2,5)
Volda kommune 48 (3,3) 48 (2,4) 47 (2,2) 47 (2,2) 50 (3,0)
Ørskog kommune 45 (5,9) 47 (3,2) 49 (6,7)
Ørsta kommune 45 (2,3) 48 (2,0) 49 (2,3) 49 (2,0) 49 (2,3)
Ålesund kommune 47 (1,3) 48 (1,2) 49 (1,0) 47 (1,1) 49 (1,1)
Regning
Aukra kommune 51 (2,6) 49 (2,9) 49 (3,1) 48 (3,3) 50 (3,0)
Aure kommune 57 (5,6) 51 (2,6) 46 (3,1) 51 (5,1) 48 (4,4)
Averøy kommune 46 (2,7) 49 (3,0) 54 (3,1) 48 (2,6) 49 (2,6)
Eide kommune 49 (3,8) 51 (3,3) 49 (3,8) 47 (3,5) 50 (2,6)
Fræna kommune 47 (2,0) 50 (1,9) 46 (2,5) 49 (2,4) 49 (2,7)
Giske kommune 50 (3,0) 49 (2,3) 49 (2,8) 49 (2,2) 51 (2,6)
Gjemnes kommune 42 (4,3) 48 (3,2) 48 (5,3) 45 (3,2)
Halsa kommune
Haram kommune 46 (1,9) 49 (2,3) 49 (2,7)
Hareid kommune 49 (4,4) 48 (3,3) 54 (2,9) 48 (2,8) 50 (2,6)
Herøy kommune 52 (2,3) 50 (2,1) 48 (2,4) 52 (2,6)
Kristiansund kommune 49 (1,5) 51 (1,7) 51 (1,4) 51 (1,7) 52 (1,7)
Midsund kommune 48 (4,6) 47 (3,3) 52 (4,6) 49 (3,9)
Molde kommune 52 (1,5) 49 (1,7) 51 (1,7)
Nesset kommune 48 (4,1) 54 (5,1) 49 (4,8) 50 (5,4) 55 (5,7)
Norddal kommune 51 (5,5)
Rauma kommune 49 (2,6) 51 (2,5) 50 (2,7) 51 (2,9) 54 (3,5)
Sande kommune 45 (4,8) 49 (4,1) 48 (6,0) 49 (6,2) 45 (4,4)
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune 47 (4,3) 46 (5,9)
Stordal kommune
Stranda kommune 53 (3,7) 54 (3,8) 51 (3,5) 53 (3,2) 50 (2,3)
Sula kommune 50 (2,0) 48 (2,7) 49 (2,2) 50 (2,9) 48 (2,3)
Sunndal kommune 51 (3,1) 48 (2,6) 52 (3,0) 50 (2,7) 51 (3,1)
Surnadal kommune 51 (3,0) 52 (3,1) 49 (3,2) 53 (3,3) 49 (3,0)
Sykkylven kommune 48 (2,4) 49 (2,5) 50 (3,1) 50 (3,0) 50 (2,3)
Tingvoll kommune 52 (2,7) 46 (4,5) 51 (3,3) 46 (4,2) 52 (6,2)
Ulstein kommune 50 (2,3) 53 (2,4) 54 (2,3) 51 (2,3) 52 (2,6)
Vanylven kommune 52 (4,5) 52 (2,7) 49 (4,4) 48 (3,7)
Vestnes kommune 47 (3,1) 48 (3,2) 47 (2,4) 48 (3,3) 47 (3,3)
Volda kommune 48 (2,6) 49 (2,4) 48 (2,1) 49 (2,2) 51 (2,7)
Ørskog kommune 53 (4,8) 53 (3,6) 54 (4,8)
Ørsta kommune 48 (2,2) 50 (2,4) 52 (2,4) 53 (2,1) 52 (2,4)
Ålesund kommune 51 (1,3) 50 (1,2) 51 (1,1) 49 (1,2) 51 (1,2)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 21,9 13,9
Aure kommune
Averøy kommune 24,2 14,3
Eide kommune
Fræna kommune 14,5 10,7 15,2 10,0
Giske kommune 8,3 9,1 10,2 11,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 12,1
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 16,9 10,1 11,8 14,9 7,3
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 12,2 3,2 17,8 13,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 10,6 19,0 19,1 25,9 23,6
Sunndal kommune 13,2 23,7 14,9 10,8
Surnadal kommune 8,6
Sykkylven kommune 10,2 16,3 16,7 15,4 15,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 13,8 15,1 11,1 15,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 18,2 28,1 25,0
Volda kommune 15,2 11,7 15,4 13,6
Ørskog kommune
Ørsta kommune 21,7 5,5 5,1 13,8
Ålesund kommune
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 34,4 16,7
Aure kommune
Averøy kommune 27,3 21,4 25,0
Eide kommune
Fræna kommune 38,7 21,4 28,3 12,0 21,4
Giske kommune 22,9 29,1 20,5 20,3 24,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 39,4 22,7
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 26,1 29,0 20,6 18,4 17,7
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 22,4 27,0 21,8 33,3 15,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 31,9 28,6 23,4 18,5 16,7
Sunndal kommune 21,1 22,0 25,5 21,6
Surnadal kommune 20,0 26,5
Sykkylven kommune 38,8 26,5 21,4 23,1 13,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 26,2 20,8 25,0 28,6 13,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 45,5 22,7 15,6
Volda kommune 23,9 20,0 22,6 15,4 13,6
Ørskog kommune
Ørsta kommune 24,6 30,9 22,4 11,9 8,6
Ålesund kommune
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 45,5 28,1 44,4
Aure kommune
Averøy kommune 39,4 38,1 42,1 50,0
Eide kommune
Fræna kommune 37,1 50,0 41,3 62,0 44,6
Giske kommune 35,4 29,1 45,5 44,1 44,4
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 31,8 56,8
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 37,3 37,7 47,1 41,1 45,2
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 40,8 44,4 30,9 24,4 34,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 42,6 21,4 42,6 31,5 44,4
Sunndal kommune 42,1 39,0 40,4 35,1
Surnadal kommune 42,9 38,2
Sykkylven kommune 38,8 44,9 45,2 41,0 60,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 33,8 39,6 37,5 38,1 31,4
Vanylven kommune
Vestnes kommune 21,2 45,5 34,4 47,2
Volda kommune 30,4 50,0 43,4 55,8 36,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 34,8 40,0 51,7 62,7 53,4
Ålesund kommune
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 21,2 12,5 22,2
Aure kommune
Averøy kommune 6,1 14,3 15,8 15,6
Eide kommune
Fræna kommune 6,5 14,3 8,0 10,7
Giske kommune 20,8 25,5 18,2 18,6 9,3
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 15,2 11,4
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 16,2 16,7 16,2 19,9 25,8
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 12,2 19,0 20,0 20,0 18,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 10,6 28,6 22,2
Sunndal kommune 18,4 6,8 10,6 27,0
Surnadal kommune 11,4 14,7
Sykkylven kommune 4,1 10,2 10,3 6,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 15,4 11,3 21,4 15,9 29,4
Vanylven kommune
Vestnes kommune 12,1 15,9 15,6 5,6
Volda kommune 26,1 10,0 13,2 9,6 22,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 14,5 21,8 15,3 17,2
Ålesund kommune
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 3,1 2,8
Aure kommune
Averøy kommune 3,0 11,9
Eide kommune
Fræna kommune 3,2 3,6 8,0
Giske kommune 12,5 7,3 6,8 11,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 1,5
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 3,5 6,5 4,4 5,7 4,0
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 12,2 6,3 4,4 18,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 4,3 2,4 1,9
Sunndal kommune 5,3 8,5 8,5 5,4
Surnadal kommune 17,1
Sykkylven kommune 8,2 2,0 10,3 4,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 10,8 13,2 6,3 9,8
Vanylven kommune
Vestnes kommune 3,0 6,3
Volda kommune 4,3 8,3 3,8 13,6
Ørskog kommune
Ørsta kommune 4,3 1,8 13,8 5,1 6,9
Ålesund kommune

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 12,5 5,6
Aure kommune
Averøy kommune 11,4 11,6
Eide kommune
Fræna kommune 4,8 5,3 8,0 12,5
Giske kommune 8,3 5,5 7,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 7,6 8,9
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 8,0 5,0 3,6 7,7 4,7
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 6,4 6,3 11,6 2,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 0,0 7,3 17,0 12,9
Sunndal kommune 15,0 14,3 12,8 10,5
Surnadal kommune 8,6
Sykkylven kommune 8,2 8,0 10,3 2,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 6,6 3,7 10,8
Vanylven kommune
Vestnes kommune 18,2 12,1 16,7
Volda kommune 6,7 8,3 5,7 6,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 8,6 7,1 1,7
Ålesund kommune
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 19,4 18,8 25,0
Aure kommune
Averøy kommune 28,6 20,9 34,4
Eide kommune
Fræna kommune 24,2 15,8 33,3 22,0 28,6
Giske kommune 25,0 27,3 31,1 22,8 20,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 36,4 24,4
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 24,8 22,7 22,6 16,8 23,3
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 23,4 22,2 29,1 14,0 26,3
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 24,0 29,3 22,2 13,2 21,4
Sunndal kommune 10,0 21,4 17,0 10,5
Surnadal kommune 8,6 23,5
Sykkylven kommune 22,4 20,0 19,0 25,6 22,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 19,7 14,8 16,9 24,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 30,3 31,3 24,2 25,0
Volda kommune 26,7 23,3 23,6 26,4 18,2
Ørskog kommune
Ørsta kommune 27,1 19,6 25,0 21,7
Ålesund kommune
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 38,9 43,8 33,3
Aure kommune
Averøy kommune 40,0 41,9 43,6 43,8
Eide kommune
Fræna kommune 54,8 50,9 31,3 42,0 28,6
Giske kommune 29,2 50,9 31,1 47,4 47,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 39,4 52,5 35,6
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 39,4 37,6 40,1 38,5 31,0
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 42,6 36,5 41,8 37,2 21,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 48,0 39,0 46,7 34,0 41,4
Sunndal kommune 35,0 33,9 38,3 39,5
Surnadal kommune 45,7 23,5
Sykkylven kommune 46,9 44,0 38,1 28,2 44,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 45,9 38,9 44,6 32,3 42,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 36,4 41,7 42,4 33,3
Volda kommune 53,3 38,3 47,3 49,1 34,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 44,3 48,2 33,3 55,9 41,7
Ålesund kommune
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 15,6 27,8
Aure kommune
Averøy kommune 17,1 14,0 17,9 18,8
Eide kommune
Fræna kommune 11,3 24,6 16,7 24,0 17,9
Giske kommune 22,9 10,9 20,0 19,3 17,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 13,6 20,0 22,2
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 19,0 23,4 25,5 21,0 26,4
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 14,9 19,0 27,9 21,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 24,0 17,1 22,6 17,1
Sunndal kommune 30,0 25,0 23,4 23,7
Surnadal kommune 31,4
Sykkylven kommune 16,3 24,0 19,0 25,6 26,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 21,3 27,8 26,8 32,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 9,1 15,2 22,2
Volda kommune 2,2 25,0 17,0 36,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 10,0 16,1 23,3 20,3 26,7
Ålesund kommune
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 9,4 8,3
Aure kommune
Averøy kommune 2,9 11,6 23,1
Eide kommune
Fræna kommune 4,8 3,5 4,0 12,5
Giske kommune 14,6 5,5 3,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 3,0 8,9
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 8,8 11,3 8,0 16,1 14,7
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 12,8 15,9 9,3 28,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 4,0 7,3 13,2 7,1
Sunndal kommune 10,0 5,4 8,5 15,8
Surnadal kommune 5,7
Sykkylven kommune 6,1 4,0 10,3 4,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 6,6 14,8 16,1 7,7 22,2
Vanylven kommune
Vestnes kommune 6,1 6,1 2,8
Volda kommune 11,1 5,0 1,9 4,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 10,0 8,9 13,6 8,3
Ålesund kommune

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 9,4 8,6
Aure kommune
Averøy kommune 14,3 19,0 18,8
Eide kommune
Fræna kommune 7,9 1,8 8,5 16,1
Giske kommune 6,3 3,4 5,7
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 13,4 11,4
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 6,6 8,6 5,1 7,9 5,6
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 10,4 6,3 9,3 5,3
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 4,2 14,0 15,7 4,3
Sunndal kommune 10,0 9,8 10,6 8,1
Surnadal kommune 2,9
Sykkylven kommune 10,2 6,0 10,3 6,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 6,6 5,7 8,1 5,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 15,6 13,9
Volda kommune 12,8 5,1 7,5 6,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 11,6 9,3 3,4 7,0
Ålesund kommune
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 21,2 34,4 14,3
Aure kommune
Averøy kommune 34,3 14,3 28,1
Eide kommune
Fræna kommune 20,6 26,8 10,4 21,3 23,2
Giske kommune 12,5 17,2 17,0 14,3 22,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 25,4 20,5
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 18,2 21,4 15,3 12,1 15,3
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 22,9 22,2 24,1 30,2 23,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 16,7 23,3 29,2 13,7 23,2
Sunndal kommune 17,5 18,0 19,1 16,2
Surnadal kommune 25,7
Sykkylven kommune 16,3 38,0 19,0 17,9 13,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 14,8 17,0 14,5 9,7 11,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 28,1 16,7 18,2 19,4
Volda kommune 21,3 25,4 17,0 20,8 13,6
Ørskog kommune
Ørsta kommune 23,2 18,5 15,3 11,9 10,5
Ålesund kommune
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 36,4 34,4 42,9
Aure kommune
Averøy kommune 37,1 35,7 28,1
Eide kommune
Fræna kommune 49,2 37,5 43,8 42,6 51,8
Giske kommune 37,5 44,8 40,4 48,2 47,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 46,3 36,4
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 48,2 32,9 41,6 43,6 39,5
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 47,9 44,4 33,3 41,9 34,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 54,2 37,2 39,6 31,4 53,6
Sunndal kommune 40,0 36,1 36,2 27,0
Surnadal kommune 37,1 23,5
Sykkylven kommune 46,9 42,0 45,2 35,9 47,8
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 39,3 39,6 47,3 45,2 39,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 34,4 43,8 51,5 47,2
Volda kommune 31,9 42,4 54,7 41,5 43,2
Ørskog kommune
Ørsta kommune 42,0 46,3 37,3 57,6 49,1
Ålesund kommune
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 15,6 11,4
Aure kommune
Averøy kommune 14,3 23,8 12,5
Eide kommune
Fræna kommune 14,3 28,6 22,9 10,6 3,6
Giske kommune 18,8 24,1 27,7 28,6 5,7
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 11,9 27,3
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 15,3 23,6 27,7 22,1 22,6
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 12,5 14,3 20,4 7,0 23,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 16,7 14,0 16,7 21,6 15,9
Sunndal kommune 22,5 27,9 21,3 24,3
Surnadal kommune 22,9 29,4
Sykkylven kommune 20,4 8,0 23,8 20,5 21,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 26,2 18,9 21,8 29,0 26,4
Vanylven kommune
Vestnes kommune 12,5 22,9 9,1 11,1
Volda kommune 23,4 11,9 15,1 20,8 20,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 15,9 24,1 25,4 15,3 21,1
Ålesund kommune
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 6,3 22,9
Aure kommune
Averøy kommune 0,0 7,1 12,5
Eide kommune
Fræna kommune 7,9 5,4 17,0 5,4
Giske kommune 25,0 10,3 18,9
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 3,0 4,5
Hareid kommune
Herøy kommune
Kristiansund kommune 11,7 13,6 10,2 14,3 16,9
Midsund kommune
Molde kommune
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 6,3 12,7 11,6 13,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 8,3 11,6 17,6 2,9
Sunndal kommune 10,0 8,2 12,8 24,3
Surnadal kommune 11,4
Sykkylven kommune 6,1 6,0