Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Midsund kommune (UTGÅTT)
Kommunenr 1545
Kun utgåtte skoler med adresse i Midsund kommune (UTGÅTT) vises her.
Indikator og nøkkeltall Alle eierformer
Lesing
Aukra kommune 54 (4,2)
Aure kommune 56 (6,4)
Averøy kommune 49 (2,3)
Eide kommune (UTGÅTT) 52 (3,2)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 50 (2,1)
Giske kommune 54 (3,1)
Gjemnes kommune 45 (4,3)
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 48 (2,2)
Hareid kommune 48 (4,9)
Herøy kommune 48 (2,7)
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 51 (1,5)
Midsund kommune (UTGÅTT) 48 (4,0)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 52 (1,6)
Nesset kommune (UTGÅTT) 52 (3,5)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 52 (2,7)
Sande kommune 48 (4,3)
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT) 54 (3,1)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune 51 (3,4)
Sula kommune 51 (2,9)
Sunndal kommune 53 (3,6)
Surnadal kommune 51 (3,7)
Sykkylven kommune 50 (2,4)
Tingvoll kommune 55 (4,5)
Ulstein kommune 50 (2,7)
Vanylven kommune
Vestnes kommune 50 (3,1)
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 52 (3,6)
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 51 (2,4)
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 52 (1,4)
Regning
Aukra kommune 56 (3,4)
Aure kommune 53 (6,3)
Averøy kommune 48 (3,0)
Eide kommune (UTGÅTT) 53 (3,5)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 51 (2,1)
Giske kommune 53 (3,0)
Gjemnes kommune 46 (4,6)
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 51 (2,2)
Hareid kommune 52 (5,6)
Herøy kommune 52 (2,7)
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 53 (1,7)
Midsund kommune (UTGÅTT) 52 (5,1)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 54 (1,8)
Nesset kommune (UTGÅTT) 52 (4,3)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 54 (2,8)
Sande kommune 50 (5,0)
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT) 56 (3,7)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune 53 (3,4)
Sula kommune 54 (2,4)
Sunndal kommune 55 (3,2)
Surnadal kommune 53 (3,5)
Sykkylven kommune 51 (2,5)
Tingvoll kommune 53 (3,3)
Ulstein kommune 53 (2,5)
Vanylven kommune
Vestnes kommune 52 (3,5)
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 51 (2,9)
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 51 (2,2)
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 54 (1,4)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Alle eierformer
Mestringsnivå 1
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 1,6
Giske kommune 6,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 10,3
Hareid kommune
Herøy kommune 17,4
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 6,4
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 3,4
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 6,1
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 10,0
Sunndal kommune 8,1
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 6,1
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 12,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 3,0
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 15,9
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 10,1
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 10,6
Mestringsnivå 2
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 23,4
Giske kommune 14,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 26,5
Hareid kommune
Herøy kommune 23,9
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 14,9
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 15,3
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 12,2
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 16,0
Sunndal kommune 10,8
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 12,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 14,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 18,2
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 9,1
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 13,0
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 13,4
Mestringsnivå 3
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 46,9
Giske kommune 30,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 42,6
Hareid kommune
Herøy kommune 32,6
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 48,2
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 41,5
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 40,8
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 42,0
Sunndal kommune 43,2
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 55,1
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 42,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 45,5
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 22,7
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 43,5
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 34,6
Mestringsnivå 4
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 21,9
Giske kommune 30,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 11,8
Hareid kommune
Herøy kommune 19,6
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 19,9
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 22,9
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 28,6
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 18,0
Sunndal kommune 13,5
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 18,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 19,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 18,2
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 34,1
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 24,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 25,2
Mestringsnivå 5
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 6,3
Giske kommune 20,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 8,8
Hareid kommune
Herøy kommune 6,5
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 10,6
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 16,9
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 12,2
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 14,0
Sunndal kommune 24,3
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 8,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 11,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 15,2
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 18,2
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 8,7
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 16,3

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Alle eierformer
Mestringsnivå 1
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 8,6
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 1,6
Giske kommune 5,9
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 5,7
Hareid kommune
Herøy kommune 5,3
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 2,8
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 4,0
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 4,3
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 2,0
Sunndal kommune 2,4
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 2,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 6,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 6,1
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 6,5
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 4,4
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 6,3
Mestringsnivå 2
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 28,6
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 25,0
Giske kommune 19,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 22,9
Hareid kommune
Herøy kommune 22,8
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 17,4
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 16,0
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 10,6
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 8,0
Sunndal kommune 14,6
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 20,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 9,8
Vanylven kommune
Vestnes kommune 18,2
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 15,2
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 22,1
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 15,5
Mestringsnivå 3
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 42,9
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 46,9
Giske kommune 31,4
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 37,1
Hareid kommune
Herøy kommune 28,1
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 38,2
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 32,8
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 48,9
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 44,0
Sunndal kommune 31,7
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 44,9
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 36,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 39,4
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 43,5
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 42,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 29,8
Mestringsnivå 4
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 8,6
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 20,3
Giske kommune 19,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 27,1
Hareid kommune
Herøy kommune 24,6
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 22,9
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 27,2
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 21,3
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 30,0
Sunndal kommune 26,8
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 20,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 36,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 24,2
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 26,1
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 17,6
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 24,2
Mestringsnivå 5
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 11,4
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 6,3
Giske kommune 23,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 7,1
Hareid kommune
Herøy kommune 19,3
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 18,8
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 20,0
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 14,9
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 16,0
Sunndal kommune 24,4
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 12,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 11,5
Vanylven kommune
Vestnes kommune 12,1
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 8,7
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 13,2
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 24,2

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår Alle eierformer
Mestringsnivå 1
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 19,0
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 1,8
Giske kommune 3,4
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 15,6
Hareid kommune
Herøy kommune 10,6
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 8,6
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 9,7
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 6,3
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 14,0
Sunndal kommune 9,8
Surnadal kommune 2,9
Sykkylven kommune 6,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 5,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 5,1
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 9,3
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 9,8
Mestringsnivå 2
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 14,3
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 26,8
Giske kommune 17,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 26,7
Hareid kommune
Herøy kommune 22,7
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 21,4
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 16,2
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 22,2
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 23,3
Sunndal kommune 18,0
Surnadal kommune 25,7
Sykkylven kommune 38,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 17,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 25,4
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 18,5
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 14,5
Mestringsnivå 3
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 35,7
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 37,5
Giske kommune 44,8
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 35,6
Hareid kommune
Herøy kommune 43,9
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 32,9
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 42,9
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 44,4
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 37,2
Sunndal kommune 36,1
Surnadal kommune 37,1
Sykkylven kommune 42,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 39,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 42,4
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 46,3
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 38,7
Mestringsnivå 4
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 23,8
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 28,6
Giske kommune 24,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 17,8
Hareid kommune
Herøy kommune 13,6
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 23,6
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 19,5
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 14,3
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 14,0
Sunndal kommune 27,9
Surnadal kommune 22,9
Sykkylven kommune 8,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 18,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 11,9
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 24,1
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 26,2
Mestringsnivå 5
Aukra kommune
Aure kommune
Averøy kommune 7,1
Eide kommune (UTGÅTT)
Fjord kommune
Fræna kommune (UTGÅTT) 5,4
Giske kommune 10,3
Gjemnes kommune
Halsa kommune (UTGÅTT)
Haram kommune (UTGÅTT) 4,4
Hareid kommune
Herøy kommune 9,1
Hustadvika kommune
Kristiansund kommune 13,6
Midsund kommune (UTGÅTT)
Molde kommune
Molde kommune (UTGÅTT) 11,7
Nesset kommune (UTGÅTT)
Norddal kommune (UTGÅTT)
Rauma kommune 12,7
Sande kommune
Sandøy kommune (UTGÅTT)
Skodje kommune (UTGÅTT)
Smøla kommune
Stordal kommune (UTGÅTT)
Stranda kommune
Sula kommune 11,6
Sunndal kommune 8,2
Surnadal kommune 11,4
Sykkylven kommune 6,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 18,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune
Volda kommune (UTGÅTT) 15,3
Ørskog kommune (UTGÅTT)
Ørsta kommune 1,9
Ålesund kommune
Ålesund kommune (UTGÅTT) 10,9
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no