Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Midsund kommune
Kommunenr 1545
Alle grunnskoler med adresse i Midsund kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall Alle eierformer
Engelsk
Aukra kommune 49 (2,1)
Aure kommune 50 (3,3)
Averøy kommune 51 (1,9)
Eide kommune 47 (2,7)
Fræna kommune 46 (1,6)
Giske kommune 51 (1,9)
Gjemnes kommune 45 (2,5)
Halsa kommune 48 (4,2)
Haram kommune 49 (1,5)
Hareid kommune 50 (2,2)
Herøy kommune 51 (1,9)
Kristiansund kommune 51 (1,2)
Midsund kommune 48 (4,0)
Molde kommune 50 (1,1)
Nesset kommune 52 (3,4)
Norddal kommune 53 (3,7)
Rauma kommune 50 (1,9)
Sande kommune 49 (4,8)
Sandøy kommune 52 (3,6)
Skodje kommune 52 (2,2)
Smøla kommune 48 (3,9)
Stordal kommune 51 (5,3)
Stranda kommune 50 (2,1)
Sula kommune 49 (1,6)
Sunndal kommune 52 (2,3)
Surnadal kommune 49 (2,1)
Sykkylven kommune 51 (1,7)
Tingvoll kommune 48 (3,8)
Ulstein kommune 52 (1,8)
Vanylven kommune 53 (3,3)
Vestnes kommune 49 (1,9)
Volda kommune 51 (1,9)
Ørskog kommune 51 (3,4)
Ørsta kommune 51 (1,8)
Ålesund kommune 50 (0,8)
Lesing
Aukra kommune 48 (1,9)
Aure kommune 49 (3,0)
Averøy kommune 49 (1,9)
Eide kommune 48 (2,1)
Fræna kommune 47 (1,6)
Giske kommune 50 (1,9)
Gjemnes kommune 47 (2,3)
Halsa kommune 50 (2,9)
Haram kommune 48 (1,3)
Hareid kommune 47 (2,2)
Herøy kommune 51 (1,7)
Kristiansund kommune 49 (1,0)
Midsund kommune 46 (4,1)
Molde kommune 51 (1,1)
Nesset kommune 52 (3,4)
Norddal kommune 51 (3,9)
Rauma kommune 51 (2,0)
Sande kommune 49 (4,2)
Sandøy kommune 49 (3,8)
Skodje kommune 49 (2,3)
Smøla kommune 50 (3,6)
Stordal kommune 51 (6,1)
Stranda kommune 50 (1,7)
Sula kommune 46 (1,6)
Sunndal kommune 50 (2,0)
Surnadal kommune 49 (2,3)
Sykkylven kommune 48 (1,6)
Tingvoll kommune 51 (3,6)
Ulstein kommune 50 (1,9)
Vanylven kommune 54 (4,1)
Vestnes kommune 47 (2,0)
Volda kommune 52 (1,8)
Ørskog kommune 50 (4,3)
Ørsta kommune 50 (1,7)
Ålesund kommune 50 (0,7)
Regning
Aukra kommune 48 (1,9)
Aure kommune 47 (2,9)
Averøy kommune 49 (1,9)
Eide kommune 48 (2,0)
Fræna kommune 48 (1,9)
Giske kommune 49 (1,6)
Gjemnes kommune 46 (2,3)
Halsa kommune 48 (3,9)
Haram kommune 47 (1,4)
Hareid kommune 50 (2,1)
Herøy kommune 49 (1,7)
Kristiansund kommune 50 (1,2)
Midsund kommune 47 (3,1)
Molde kommune 50 (1,1)
Nesset kommune 53 (4,2)
Norddal kommune 50 (3,6)
Rauma kommune 52 (2,2)
Sande kommune 48 (4,0)
Sandøy kommune 50 (3,3)
Skodje kommune 52 (2,3)
Smøla kommune 46 (3,3)
Stordal kommune 49 (3,7)
Stranda kommune 50 (1,9)
Sula kommune 48 (1,6)
Sunndal kommune 49 (2,1)
Surnadal kommune 50 (2,1)
Sykkylven kommune 49 (1,5)
Tingvoll kommune 48 (3,6)
Ulstein kommune 52 (1,8)
Vanylven kommune 50 (3,7)
Vestnes kommune 47 (2,1)
Volda kommune 50 (1,6)
Ørskog kommune 51 (3,8)
Ørsta kommune 51 (1,7)
Ålesund kommune 50 (0,8)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Alle eierformer
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 11,4
Aure kommune 13,2
Averøy kommune 7,4
Eide kommune 6,3
Fræna kommune 13,2
Giske kommune 6,7
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 9,1
Hareid kommune 11,9
Herøy kommune 6,2
Kristiansund kommune 9,5
Midsund kommune
Molde kommune 7,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 7,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 10,9
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 2,1
Sula kommune 21,1
Sunndal kommune 9,6
Surnadal kommune 10,5
Sykkylven kommune 14,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 11,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 18,3
Volda kommune 8,2
Ørskog kommune
Ørsta kommune 13,4
Ålesund kommune 8,3
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 22,8
Aure kommune 13,2
Averøy kommune 10,3
Eide kommune 25,0
Fræna kommune 19,8
Giske kommune 19,0
Gjemnes kommune 17,1
Halsa kommune
Haram kommune 16,5
Hareid kommune 23,7
Herøy kommune 13,4
Kristiansund kommune 13,5
Midsund kommune
Molde kommune 12,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 13,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 12,7
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 16,7
Sula kommune 15,6
Sunndal kommune 15,1
Surnadal kommune 17,1
Sykkylven kommune 9,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 10,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 15,9
Volda kommune 11,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 10,7
Ålesund kommune 14,3
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 43,0
Aure kommune 50,0
Averøy kommune 55,9
Eide kommune 58,3
Fræna kommune 49,1
Giske kommune 42,9
Gjemnes kommune 56,1
Halsa kommune
Haram kommune 52,1
Hareid kommune 47,5
Herøy kommune 46,4
Kristiansund kommune 48,4
Midsund kommune
Molde kommune 45,6
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 42,0
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 52,7
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 60,4
Sula kommune 46,1
Sunndal kommune 45,2
Surnadal kommune 44,7
Sykkylven kommune 59,8
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 40,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 42,7
Volda kommune 39,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 46,4
Ålesund kommune 48,4
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 20,3
Aure kommune 13,2
Averøy kommune 23,5
Eide kommune 6,3
Fræna kommune 17,0
Giske kommune 21,0
Gjemnes kommune 14,6
Halsa kommune
Haram kommune 20,7
Hareid kommune 13,6
Herøy kommune 27,8
Kristiansund kommune 23,8
Midsund kommune
Molde kommune 24,6
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 27,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 20,0
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 18,8
Sula kommune 14,1
Sunndal kommune 23,3
Surnadal kommune 14,5
Sykkylven kommune 11,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 27,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 20,7
Volda kommune 28,2
Ørskog kommune
Ørsta kommune 22,3
Ålesund kommune 22,4
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 2,5
Aure kommune 10,5
Averøy kommune 2,9
Eide kommune 4,2
Fræna kommune 0,9
Giske kommune 10,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 1,7
Hareid kommune 3,4
Herøy kommune 6,2
Kristiansund kommune 4,8
Midsund kommune
Molde kommune 9,6
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 9,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 3,6
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 2,1
Sula kommune 3,1
Sunndal kommune 6,8
Surnadal kommune 13,2
Sykkylven kommune 5,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 8,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 2,4
Volda kommune 12,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 7,1
Ålesund kommune 6,6

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Alle eierformer
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 6,3
Aure kommune 15,8
Averøy kommune 5,9
Eide kommune 2,1
Fræna kommune 12,3
Giske kommune 1,9
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 9,2
Hareid kommune 1,7
Herøy kommune 7,1
Kristiansund kommune 7,4
Midsund kommune
Molde kommune 8,5
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 2,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 1,8
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 12,0
Sunndal kommune 7,9
Surnadal kommune 10,4
Sykkylven kommune 5,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 1,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 14,6
Volda kommune 7,3
Ørskog kommune
Ørsta kommune 3,5
Ålesund kommune 7,5
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 32,9
Aure kommune 23,7
Averøy kommune 25,0
Eide kommune 31,3
Fræna kommune 30,2
Giske kommune 30,8
Gjemnes kommune 36,6
Halsa kommune
Haram kommune 25,8
Hareid kommune 23,7
Herøy kommune 25,5
Kristiansund kommune 23,8
Midsund kommune 50,0
Molde kommune 18,8
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 26,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 18,2
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 28,6
Sula kommune 24,0
Sunndal kommune 26,3
Surnadal kommune 15,6
Sykkylven kommune 25,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 26,2
Vanylven kommune
Vestnes kommune 24,4
Volda kommune 22,9
Ørskog kommune
Ørsta kommune 20,4
Ålesund kommune 24,3
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 35,4
Aure kommune 36,8
Averøy kommune 41,2
Eide kommune 43,8
Fræna kommune 32,1
Giske kommune 46,2
Gjemnes kommune 46,3
Halsa kommune
Haram kommune 50,8
Hareid kommune 47,5
Herøy kommune 43,9
Kristiansund kommune 35,5
Midsund kommune 25,0
Molde kommune 38,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 35,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 43,6
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 49,0
Sula kommune 44,0
Sunndal kommune 35,5
Surnadal kommune 48,1
Sykkylven kommune 43,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 42,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 36,6
Volda kommune 36,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 46,0
Ålesund kommune 36,5
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 20,3
Aure kommune 15,8
Averøy kommune 22,1
Eide kommune 20,8
Fræna kommune 14,2
Giske kommune 14,4
Gjemnes kommune 9,8
Halsa kommune
Haram kommune 10,0
Hareid kommune 22,0
Herøy kommune 18,4
Kristiansund kommune 23,0
Midsund kommune 25,0
Molde kommune 26,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 15,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 23,6
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 20,4
Sula kommune 15,2
Sunndal kommune 21,1
Surnadal kommune 16,9
Sykkylven kommune 21,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 13,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 22,0
Volda kommune 29,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 21,2
Ålesund kommune 21,7
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 5,1
Aure kommune 7,9
Averøy kommune 5,9
Eide kommune 2,1
Fræna kommune 11,3
Giske kommune 6,7
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 4,2
Hareid kommune 5,1
Herøy kommune 5,1
Kristiansund kommune 10,2
Midsund kommune
Molde kommune 8,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 19,5
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 12,7
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 4,8
Sunndal kommune 9,2
Surnadal kommune 9,1
Sykkylven kommune 3,8
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 16,5
Vanylven kommune
Vestnes kommune 2,4
Volda kommune 3,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 8,8
Ålesund kommune 10,0

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår Alle eierformer
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 7,7
Aure kommune 7,7
Averøy kommune 1,4
Eide kommune 14,3
Fræna kommune 14,2
Giske kommune 6,7
Gjemnes kommune 9,8
Halsa kommune
Haram kommune 5,8
Hareid kommune 3,3
Herøy kommune 5,3
Kristiansund kommune 7,2
Midsund kommune
Molde kommune 6,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 6,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 3,7
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 4,0
Sula kommune 5,0
Sunndal kommune 5,4
Surnadal kommune 8,0
Sykkylven kommune 6,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 3,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 9,9
Volda kommune 10,0
Ørskog kommune
Ørsta kommune 10,0
Ålesund kommune 6,6
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 21,8
Aure kommune 25,6
Averøy kommune 20,3
Eide kommune 30,6
Fræna kommune 27,4
Giske kommune 20,2
Gjemnes kommune 41,5
Halsa kommune
Haram kommune 19,8
Hareid kommune 23,3
Herøy kommune 20,0
Kristiansund kommune 20,1
Midsund kommune
Molde kommune 18,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 14,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 13,0
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 16,0
Sula kommune 25,6
Sunndal kommune 18,9
Surnadal kommune 21,3
Sykkylven kommune 16,8
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 13,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 19,8
Volda kommune 15,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 12,7
Ålesund kommune 20,4
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 44,9
Aure kommune 38,5
Averøy kommune 52,2
Eide kommune 34,7
Fræna kommune 48,1
Giske kommune 42,3
Gjemnes kommune 36,6
Halsa kommune
Haram kommune 54,5
Hareid kommune 43,3
Herøy kommune 41,1
Kristiansund kommune 39,0
Midsund kommune
Molde kommune 43,3
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 54,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 51,9
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 60,0
Sula kommune 45,5
Sunndal kommune 35,1
Surnadal kommune 46,7
Sykkylven kommune 43,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 43,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 45,7
Volda kommune 40,9
Ørskog kommune
Ørsta kommune 47,3
Ålesund kommune 45,4
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 11,5
Aure kommune 17,9
Averøy kommune 15,9
Eide kommune 10,2
Fræna kommune 5,7
Giske kommune 17,3
Gjemnes kommune 7,3
Halsa kommune
Haram kommune 13,2
Hareid kommune 23,3
Herøy kommune 22,1
Kristiansund kommune 20,5
Midsund kommune
Molde kommune 21,5
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 13,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 25,9
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 14,0
Sula kommune 19,8
Sunndal kommune 23,0
Surnadal kommune 16,0
Sykkylven kommune 23,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 26,5
Vanylven kommune
Vestnes kommune 17,3
Volda kommune 21,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 19,1
Ålesund kommune 18,9
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 14,1
Aure kommune 10,3
Averøy kommune 10,1
Eide kommune 10,2
Fræna kommune 4,7
Giske kommune 13,5
Gjemnes kommune 4,9
Halsa kommune
Haram kommune 6,6
Hareid kommune 6,7
Herøy kommune 11,6
Kristiansund kommune 13,3
Midsund kommune
Molde kommune 10,0
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 11,0
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune 5,6
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune 6,0
Sula kommune 4,1
Sunndal kommune 17,6
Surnadal kommune 8,0
Sykkylven kommune 10,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 12,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 7,4
Volda kommune 11,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 10,9
Ålesund kommune 8,7
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no