Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Hareid kommune
Kommunenr 1517
Alle grunnskoler med adresse i Hareid kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall Trinn 8 Trinn 9
Engelsk
Aukra kommune 48 (3,3)
Aure kommune 51 (4,6)
Averøy kommune 47 (3,8)
Eide kommune 44 (3,9)
Fræna kommune 49 (2,7)
Giske kommune 52 (2,0)
Gjemnes kommune 49 (5,1)
Halsa kommune
Haram kommune 49 (2,8)
Hareid kommune 49 (3,1)
Herøy kommune 48 (2,4)
Kristiansund kommune 52 (1,6)
Midsund kommune
Molde kommune 50 (1,6)
Nesset kommune 48 (5,8)
Norddal kommune
Rauma kommune 48 (3,1)
Sande kommune 56 (4,9)
Sandøy kommune
Skodje kommune 52 (3,3)
Smøla kommune 49 (5,9)
Stordal kommune
Stranda kommune 51 (3,9)
Sula kommune 50 (3,1)
Sunndal kommune 50 (3,1)
Surnadal kommune 55 (4,1)
Sykkylven kommune 50 (3,4)
Tingvoll kommune 47 (4,7)
Ulstein kommune 51 (2,3)
Vanylven kommune 46 (6,2)
Vestnes kommune 49 (3,3)
Volda kommune 50 (2,6)
Ørskog kommune
Ørsta kommune 51 (2,0)
Ålesund kommune 50 (1,1)
Lesing
Aukra kommune 44 (3,1) 50 (3,4)
Aure kommune 51 (5,2) 51 (4,2)
Averøy kommune 46 (2,7) 54 (2,6)
Eide kommune 45 (3,2) 53 (4,0)
Fræna kommune 48 (2,2) 50 (2,8)
Giske kommune 48 (2,4) 50 (2,7)
Gjemnes kommune 48 (5,4) 47 (3,8)
Halsa kommune
Haram kommune 46 (2,0) 50 (2,3)
Hareid kommune 48 (2,7) 51 (3,4)
Herøy kommune 46 (2,1) 48 (2,6)
Kristiansund kommune 48 (1,6) 50 (1,5)
Midsund kommune 55 (4,2)
Molde kommune 48 (1,6) 53 (1,5)
Nesset kommune 50 (4,9) 56 (3,8)
Norddal kommune
Rauma kommune 46 (2,8) 50 (3,0)
Sande kommune 51 (5,9) 49 (5,8)
Sandøy kommune
Skodje kommune 51 (3,0) 46 (3,4)
Smøla kommune 45 (5,3)
Stordal kommune
Stranda kommune 51 (3,9) 51 (3,5)
Sula kommune 45 (2,6) 48 (2,6)
Sunndal kommune 47 (2,7) 50 (3,1)
Surnadal kommune 51 (3,3) 51 (3,6)
Sykkylven kommune 48 (3,1) 49 (2,4)
Tingvoll kommune 46 (4,7) 53 (4,0)
Ulstein kommune 48 (2,1) 54 (2,9)
Vanylven kommune 47 (3,9) 50 (3,8)
Vestnes kommune 45 (3,6) 50 (2,6)
Volda kommune 47 (2,2) 52 (2,5)
Ørskog kommune 51 (4,0)
Ørsta kommune 49 (2,0) 51 (2,7)
Ålesund kommune 48 (1,0) 52 (1,0)
Regning
Aukra kommune 48 (3,3) 54 (3,0)
Aure kommune 51 (5,1) 52 (3,1)
Averøy kommune 48 (2,6) 55 (2,6)
Eide kommune 47 (3,5) 53 (4,9)
Fræna kommune 49 (2,4) 50 (2,6)
Giske kommune 49 (2,2) 53 (3,0)
Gjemnes kommune 48 (5,3) 49 (3,6)
Halsa kommune
Haram kommune 49 (2,7) 54 (2,4)
Hareid kommune 48 (2,8) 56 (2,7)
Herøy kommune 48 (2,2) 52 (2,4)
Kristiansund kommune 51 (1,7) 52 (1,5)
Midsund kommune 53 (5,3)
Molde kommune 49 (1,7) 54 (1,5)
Nesset kommune 50 (5,4) 51 (4,8)
Norddal kommune
Rauma kommune 51 (2,9) 53 (2,9)
Sande kommune 49 (6,2) 53 (6,2)
Sandøy kommune
Skodje kommune 51 (3,7) 49 (2,9)
Smøla kommune 46 (5,9)
Stordal kommune
Stranda kommune 53 (3,2) 53 (3,4)
Sula kommune 50 (2,9) 54 (2,1)
Sunndal kommune 50 (2,7) 53 (3,3)
Surnadal kommune 53 (3,3) 52 (3,3)
Sykkylven kommune 50 (3,0) 53 (3,5)
Tingvoll kommune 46 (4,2) 56 (3,6)
Ulstein kommune 51 (2,3) 57 (2,5)
Vanylven kommune 49 (4,4) 53 (2,9)
Vestnes kommune 48 (3,3) 52 (2,6)
Volda kommune 49 (2,2) 54 (2,2)
Ørskog kommune 56 (2,6)
Ørsta kommune 53 (2,1) 54 (2,4)
Ålesund kommune 48 (1,1) 54 (1,1)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Trinn 8 Trinn 9
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 21,9
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 10,0 14,3
Giske kommune 10,2 13,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 4,9
Hareid kommune
Herøy kommune 15,3 20,6
Kristiansund kommune 14,9 5,8
Midsund kommune
Molde kommune 10,7 5,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 17,8 12,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 25,9 8,2
Sunndal kommune 14,9
Surnadal kommune 9,4
Sykkylven kommune 15,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 11,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 28,1 4,2
Volda kommune 15,4 7,3
Ørskog kommune
Ørsta kommune 5,1 8,5
Ålesund kommune 14,3 6,9
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 34,4 28,1
Aure kommune
Averøy kommune 25,0
Eide kommune
Fræna kommune 12,0 8,2
Giske kommune 20,3 13,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 22,7 14,6
Hareid kommune
Herøy kommune 28,8 23,5
Kristiansund kommune 18,4 21,2
Midsund kommune
Molde kommune 22,9 12,0
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 33,3 18,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 18,5 20,4
Sunndal kommune 25,5
Surnadal kommune 9,4
Sykkylven kommune 23,1 21,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 28,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 15,6 16,7
Volda kommune 15,4 12,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 11,9 16,9
Ålesund kommune 22,5 10,9
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 28,1 28,1
Aure kommune
Averøy kommune 50,0
Eide kommune
Fræna kommune 62,0 49,0
Giske kommune 44,1 45,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 56,8 53,7
Hareid kommune
Herøy kommune 39,0 33,8
Kristiansund kommune 41,1 41,6
Midsund kommune
Molde kommune 40,0 38,6
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 24,4 34,5
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 31,5 49,0
Sunndal kommune 40,4
Surnadal kommune 50,0
Sykkylven kommune 41,0 50,0
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 38,1 32,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 34,4 56,3
Volda kommune 55,8 43,6
Ørskog kommune
Ørsta kommune 62,7 39,0
Ålesund kommune 40,4 43,1
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 12,5 21,9
Aure kommune
Averøy kommune 15,6
Eide kommune
Fræna kommune 8,0 18,4
Giske kommune 18,6 18,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 11,4 22,0
Hareid kommune
Herøy kommune 15,3 7,4
Kristiansund kommune 19,9 23,4
Midsund kommune
Molde kommune 17,1 25,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 20,0 21,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 22,2 16,3
Sunndal kommune 10,6
Surnadal kommune 18,8
Sykkylven kommune 10,3 16,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 15,9 25,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 15,6 14,6
Volda kommune 9,6 25,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 15,3 18,6
Ålesund kommune 17,9 27,6
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 3,1
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 8,0 10,2
Giske kommune 6,8 9,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 4,9
Hareid kommune
Herøy kommune 1,7 14,7
Kristiansund kommune 5,7 8,0
Midsund kommune
Molde kommune 9,3 18,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 4,4 12,7
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 1,9 6,1
Sunndal kommune 8,5
Surnadal kommune 12,5
Sykkylven kommune 10,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 6,3 25,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 6,3 8,3
Volda kommune 3,8 10,9
Ørskog kommune
Ørsta kommune 5,1 16,9
Ålesund kommune 4,9 11,5

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Trinn 8 Trinn 9
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 12,5
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 8,0 8,2
Giske kommune 7,0 4,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 8,9 2,4
Hareid kommune
Herøy kommune 13,1 2,9
Kristiansund kommune 7,7 2,9
Midsund kommune
Molde kommune 11,8 3,6
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 11,6 1,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 17,0
Sunndal kommune 12,8
Surnadal kommune 6,3
Sykkylven kommune 10,3 12,2
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 10,8
Vanylven kommune
Vestnes kommune 12,1
Volda kommune 5,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 3,3
Ålesund kommune 11,5 4,0
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 18,8
Aure kommune
Averøy kommune 34,4
Eide kommune
Fræna kommune 22,0 26,5
Giske kommune 22,8 11,4
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 24,4 9,8
Hareid kommune
Herøy kommune 21,3 21,4
Kristiansund kommune 16,8 17,5
Midsund kommune
Molde kommune 23,6 16,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 14,0 21,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 13,2
Sunndal kommune 17,0
Surnadal kommune 21,9
Sykkylven kommune 25,6 4,9
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 16,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 24,2 18,4
Volda kommune 26,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 16,7
Ålesund kommune 24,3 11,7
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 43,8 40,6
Aure kommune
Averøy kommune 43,8
Eide kommune
Fræna kommune 42,0 32,7
Giske kommune 47,4 36,4
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 35,6 43,9
Hareid kommune
Herøy kommune 39,3 34,3
Kristiansund kommune 38,5 40,9
Midsund kommune
Molde kommune 31,9 27,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 37,2 29,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 34,0 37,5
Sunndal kommune 38,3
Surnadal kommune 31,3
Sykkylven kommune 28,2 36,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 32,3 37,5
Vanylven kommune
Vestnes kommune 42,4 38,8
Volda kommune 49,1 37,0
Ørskog kommune
Ørsta kommune 55,9 28,3
Ålesund kommune 38,4 31,4
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 15,6 25,0
Aure kommune
Averøy kommune 18,8
Eide kommune
Fræna kommune 24,0 22,4
Giske kommune 19,3 29,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 22,2 34,1
Hareid kommune
Herøy kommune 23,0 22,9
Kristiansund kommune 21,0 27,7
Midsund kommune
Molde kommune 25,0 29,8
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 27,9 27,3
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 22,6 39,6
Sunndal kommune 23,4
Surnadal kommune 25,0
Sykkylven kommune 25,6 26,8
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 32,3 19,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 15,2 30,6
Volda kommune 17,0 37,0
Ørskog kommune
Ørsta kommune 20,3 33,3
Ålesund kommune 18,0 33,1
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 9,4 18,8
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 4,0 10,2
Giske kommune 3,5 18,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 8,9 9,8
Hareid kommune
Herøy kommune 3,3 18,6
Kristiansund kommune 16,1 10,9
Midsund kommune
Molde kommune 7,6 23,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 9,3 20,0
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 13,2 14,6
Sunndal kommune 8,5
Surnadal kommune 15,6
Sykkylven kommune 10,3 19,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 7,7 35,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 6,1
Volda kommune 1,9 16,7
Ørskog kommune
Ørsta kommune 13,6 18,3
Ålesund kommune 7,9 19,7

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår Trinn 8
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 9,4
Aure kommune
Averøy kommune 18,8
Eide kommune
Fræna kommune 8,5
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 11,4
Hareid kommune
Herøy kommune 13,8
Kristiansund kommune 7,9
Midsund kommune
Molde kommune 8,7
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 9,3
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 15,7
Sunndal kommune 10,6
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 10,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 8,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune 7,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 3,4
Ålesund kommune 8,6
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 34,4
Aure kommune
Averøy kommune 28,1
Eide kommune
Fræna kommune 21,3
Giske kommune 14,3
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 20,5
Hareid kommune
Herøy kommune 20,7
Kristiansund kommune 12,1
Midsund kommune
Molde kommune 18,8
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 30,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 13,7
Sunndal kommune 19,1
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 17,9
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 9,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 18,2
Volda kommune 20,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 11,9
Ålesund kommune 19,9
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 34,4
Aure kommune
Averøy kommune 28,1
Eide kommune
Fræna kommune 42,6
Giske kommune 48,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 36,4
Hareid kommune
Herøy kommune 43,1
Kristiansund kommune 43,6
Midsund kommune
Molde kommune 37,7
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 41,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 31,4
Sunndal kommune 36,2
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 35,9
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 45,2
Vanylven kommune
Vestnes kommune 51,5
Volda kommune 41,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 57,6
Ålesund kommune 41,1
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 15,6
Aure kommune
Averøy kommune 12,5
Eide kommune
Fræna kommune 10,6
Giske kommune 28,6
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 27,3
Hareid kommune
Herøy kommune 17,2
Kristiansund kommune 22,1
Midsund kommune
Molde kommune 23,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 7,0
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 21,6
Sunndal kommune 21,3
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 20,5
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 29,0
Vanylven kommune
Vestnes kommune 9,1
Volda kommune 20,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 15,3
Ålesund kommune 20,9
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 6,3
Aure kommune
Averøy kommune 12,5
Eide kommune
Fræna kommune 17,0
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 4,5
Hareid kommune
Herøy kommune 5,2
Kristiansund kommune 14,3
Midsund kommune
Molde kommune 10,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 11,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 17,6
Sunndal kommune 12,8
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 15,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 8,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune 9,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 11,9
Ålesund kommune 9,6
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no