Nasjonale prøver ungdomstrinn

Illustrasjon for en enhet
Giske kommune
Kommunenr 1532
Alle grunnskoler med adresse i Giske kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall Trinn 8 Trinn 9
Engelsk
Aukra kommune 48 (2,5)
Aure kommune 48 (5,0)
Averøy kommune 49 (2,8)
Eide kommune 47 (4,1)
Fræna kommune 46 (2,2)
Giske kommune 49 (2,5)
Gjemnes kommune 48 (3,9)
Halsa kommune
Haram kommune 46 (2,2)
Hareid kommune 52 (3,6)
Herøy kommune 49 (2,5)
Kristiansund kommune 52 (1,5)
Midsund kommune
Molde kommune 50 (1,4)
Nesset kommune
Norddal kommune 53 (5,6)
Rauma kommune 51 (2,9)
Sande kommune 53 (3,6)
Sandøy kommune
Skodje kommune 50 (4,1)
Smøla kommune 56 (6,6)
Stordal kommune
Stranda kommune 50 (3,9)
Sula kommune 48 (2,3)
Sunndal kommune 49 (3,0)
Surnadal kommune 50 (3,1)
Sykkylven kommune 48 (2,9)
Tingvoll kommune 55 (3,7)
Ulstein kommune 51 (2,3)
Vanylven kommune 46 (3,5)
Vestnes kommune 47 (2,2)
Volda kommune 47 (2,3)
Ørskog kommune
Ørsta kommune 52 (2,2)
Ålesund kommune 50 (1,0)
Lesing
Aukra kommune 50 (2,6) 57 (3,0)
Aure kommune 46 (4,6) 50 (4,3)
Averøy kommune 52 (2,4) 57 (3,7)
Eide kommune 48 (3,2) 56 (4,1)
Fræna kommune 48 (2,2) 54 (3,1)
Giske kommune 50 (2,1) 53 (2,5)
Gjemnes kommune 50 (3,8) 52 (3,7)
Halsa kommune
Haram kommune 47 (2,2) 52 (2,1)
Hareid kommune 52 (3,8) 53 (3,2)
Herøy kommune 48 (2,3) 50 (2,1)
Kristiansund kommune 50 (1,5) 53 (1,6)
Midsund kommune 59 (4,0)
Molde kommune 51 (1,4) 56 (1,4)
Nesset kommune 58 (5,2)
Norddal kommune 53 (5,8)
Rauma kommune 49 (3,0) 52 (3,3)
Sande kommune 51 (4,7) 54 (6,0)
Sandøy kommune
Skodje kommune 52 (3,4) 52 (3,0)
Smøla kommune 56 (4,6)
Stordal kommune
Stranda kommune 52 (3,4) 52 (3,0)
Sula kommune 48 (2,2) 52 (2,4)
Sunndal kommune 51 (2,5) 52 (3,2)
Surnadal kommune 53 (3,0) 53 (2,8)
Sykkylven kommune 50 (2,8) 52 (2,1)
Tingvoll kommune 52 (4,0) 54 (4,0)
Ulstein kommune 51 (2,3) 56 (2,0)
Vanylven kommune 49 (4,5) 58 (3,4)
Vestnes kommune 48 (2,7) 52 (2,9)
Volda kommune 49 (2,0) 54 (2,1)
Ørskog kommune 55 (4,6)
Ørsta kommune 54 (2,1) 55 (2,3)
Ålesund kommune 51 (1,0) 55 (1,1)
Regning
Aukra kommune 47 (2,8) 55 (3,5)
Aure kommune 48 (3,7) 51 (4,2)
Averøy kommune 51 (2,7) 53 (3,8)
Eide kommune 47 (3,9) 55 (4,2)
Fræna kommune 46 (2,1) 51 (2,7)
Giske kommune 48 (1,9) 51 (2,5)
Gjemnes kommune 48 (3,9) 54 (4,1)
Halsa kommune
Haram kommune 46 (2,3) 52 (2,5)
Hareid kommune 49 (3,3) 54 (3,1)
Herøy kommune 47 (2,3) 50 (2,3)
Kristiansund kommune 50 (1,5) 51 (1,6)
Midsund kommune 54 (3,8)
Molde kommune 49 (1,4) 54 (1,5)
Nesset kommune 54 (5,8)
Norddal kommune 55 (6,3)
Rauma kommune 52 (2,8) 53 (3,4)
Sande kommune 49 (5,3) 52 (6,1)
Sandøy kommune
Skodje kommune 49 (3,4) 52 (3,1)
Smøla kommune 51 (5,0)
Stordal kommune
Stranda kommune 52 (2,9) 51 (3,5)
Sula kommune 48 (2,3) 53 (2,2)
Sunndal kommune 49 (2,7) 53 (3,3)
Surnadal kommune 51 (3,5) 50 (2,8)
Sykkylven kommune 49 (3,0) 51 (2,3)
Tingvoll kommune 51 (4,6) 52 (4,3)
Ulstein kommune 53 (2,0) 56 (2,2)
Vanylven kommune 48 (4,2) 57 (3,2)
Vestnes kommune 47 (2,6) 51 (2,4)
Volda kommune 50 (2,2) 54 (2,1)
Ørskog kommune 55 (4,4)
Ørsta kommune 54 (1,9) 54 (2,5)
Ålesund kommune 49 (1,1) 53 (1,1)

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Trinn 8 Trinn 9
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 2,6
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 11,6 6,4
Giske kommune 6,2 3,7
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 7,4
Hareid kommune
Herøy kommune 10,5 7,1
Kristiansund kommune 6,2 5,0
Midsund kommune
Molde kommune 5,1 1,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 14,0 5,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 10,4 8,8
Sunndal kommune 2,1
Surnadal kommune 3,1
Sykkylven kommune 11,1
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 8,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune 12,5 5,3
Volda kommune 7,1 1,6
Ørskog kommune
Ørsta kommune 3,1 1,8
Ålesund kommune 5,9 2,6
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 17,9 9,4
Aure kommune
Averøy kommune 13,5
Eide kommune
Fræna kommune 29,0 12,8
Giske kommune 12,3 13,0
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 24,5 14,7
Hareid kommune
Herøy kommune 29,8 14,3
Kristiansund kommune 15,4 10,1
Midsund kommune
Molde kommune 17,8 7,0
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 7,0 10,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 14,6 11,8
Sunndal kommune 19,1
Surnadal kommune 6,3
Sykkylven kommune 5,6 13,8
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 12,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 20,0 18,4
Volda kommune 19,6 4,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 4,7 9,1
Ålesund kommune 14,1 8,5
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 56,4 25,0
Aure kommune
Averøy kommune 54,1
Eide kommune
Fræna kommune 39,1 29,8
Giske kommune 52,3 38,9
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 43,4 35,3
Hareid kommune
Herøy kommune 35,1 55,4
Kristiansund kommune 52,3 42,9
Midsund kommune
Molde kommune 45,2 33,5
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 48,8 45,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 60,4 33,8
Sunndal kommune 40,4
Surnadal kommune 43,8
Sykkylven kommune 58,3 46,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 41,4 40,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 52,5 36,8
Volda kommune 48,2 46,8
Ørskog kommune
Ørsta kommune 50,0 38,2
Ålesund kommune 45,4 36,3
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 12,8 43,8
Aure kommune
Averøy kommune 21,6
Eide kommune
Fræna kommune 10,1 34,0
Giske kommune 20,0 33,3
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 15,1 35,3
Hareid kommune
Herøy kommune 17,5 12,5
Kristiansund kommune 19,2 30,3
Midsund kommune
Molde kommune 21,7 36,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 25,6 21,6
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 8,3 35,3
Sunndal kommune 23,4
Surnadal kommune 40,6
Sykkylven kommune 16,7 29,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 22,9 38,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 5,0 23,7
Volda kommune 19,6 27,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 18,8 32,7
Ålesund kommune 26,8 32,6
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 10,3
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 10,1 17,0
Giske kommune 9,2 11,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 7,4
Hareid kommune
Herøy kommune 7,0 10,7
Kristiansund kommune 6,9 11,8
Midsund kommune
Molde kommune 10,2 21,5
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 4,7 16,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 6,3 10,3
Sunndal kommune 14,9
Surnadal kommune 6,3
Sykkylven kommune 8,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 14,3 16,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 10,0 15,8
Volda kommune 5,4 19,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 23,4 18,2
Ålesund kommune 7,8 20,0

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår Trinn 8 Trinn 9
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 5,4
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 14,3 8,5
Giske kommune 4,6 7,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 12,7 13,4
Hareid kommune
Herøy kommune 13,8 5,5
Kristiansund kommune 6,3 5,9
Midsund kommune
Molde kommune 6,4 3,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 6,8 8,1
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 10,4
Sunndal kommune 6,4
Surnadal kommune 3,1
Sykkylven kommune 11,1 3,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 2,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 9,5
Volda kommune 5,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 1,9
Ålesund kommune 7,7 4,5
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 35,1
Aure kommune
Averøy kommune 13,5
Eide kommune
Fræna kommune 22,9 19,1
Giske kommune 29,2 13,2
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 38,2 10,4
Hareid kommune
Herøy kommune 24,1 23,6
Kristiansund kommune 18,3 23,7
Midsund kommune
Molde kommune 28,2 15,7
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 13,6 10,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 22,9
Sunndal kommune 25,5
Surnadal kommune 18,8
Sykkylven kommune 19,4 20,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 12,9
Vanylven kommune
Vestnes kommune 33,3 27,0
Volda kommune 20,0
Ørskog kommune
Ørsta kommune 14,8
Ålesund kommune 24,6 10,8
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 43,2 31,3
Aure kommune
Averøy kommune 35,1
Eide kommune
Fræna kommune 44,3 40,4
Giske kommune 47,7 43,4
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 29,1 32,8
Hareid kommune
Herøy kommune 39,7 38,2
Kristiansund kommune 49,2 33,9
Midsund kommune
Molde kommune 40,4 25,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 34,1 37,8
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 47,9 39,7
Sunndal kommune 40,4
Surnadal kommune 46,9
Sykkylven kommune 41,7 41,4
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 38,6 31,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 40,5 37,8
Volda kommune 38,2 41,0
Ørskog kommune
Ørsta kommune 40,6 33,3
Ålesund kommune 37,9 38,1
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 10,8 21,9
Aure kommune
Averøy kommune 45,9
Eide kommune
Fræna kommune 15,7 23,4
Giske kommune 12,3 24,5
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 14,5 29,9
Hareid kommune
Herøy kommune 19,0 25,5
Kristiansund kommune 16,7 28,8
Midsund kommune
Molde kommune 17,3 37,1
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 34,1 27,0
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 16,7 26,5
Sunndal kommune 19,1
Surnadal kommune 21,9
Sykkylven kommune 16,7 27,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 30,0 32,8
Vanylven kommune
Vestnes kommune 14,3 32,4
Volda kommune 30,9 26,2
Ørskog kommune
Ørsta kommune 34,4 31,5
Ålesund kommune 20,2 31,0
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 5,4 28,1
Aure kommune
Averøy kommune
Eide kommune
Fræna kommune 2,9 8,5
Giske kommune 6,2 11,3
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 5,5 13,4
Hareid kommune
Herøy kommune 3,4 7,3
Kristiansund kommune 9,5 7,6
Midsund kommune
Molde kommune 7,7 18,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 11,4 16,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 2,1 14,7
Sunndal kommune 8,5
Surnadal kommune 9,4
Sykkylven kommune 11,1 6,9
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 15,7 26,2
Vanylven kommune
Vestnes kommune 2,4
Volda kommune 5,5 16,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 10,9 18,5
Ålesund kommune 9,6 15,7

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Nasjonale prøver i engelsk gjennomføres kun på 8. trinn

Delskår Trinn 8
Mestringsnivå 1
Aukra kommune 2,5
Aure kommune
Averøy kommune 10,8
Eide kommune
Fræna kommune 19,4
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 14,8
Hareid kommune
Herøy kommune 8,6
Kristiansund kommune 4,6
Midsund kommune
Molde kommune 7,2
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 4,5
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 4,2
Sunndal kommune 10,6
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 8,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 8,6
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune 7,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 3,1
Ålesund kommune 6,2
Mestringsnivå 2
Aukra kommune 32,5
Aure kommune
Averøy kommune 10,8
Eide kommune
Fræna kommune 23,9
Giske kommune 31,7
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 29,6
Hareid kommune
Herøy kommune 25,9
Kristiansund kommune 13,1
Midsund kommune
Molde kommune 15,7
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 25,0
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 31,3
Sunndal kommune 21,3
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 22,9
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 14,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune 34,1
Volda kommune 30,4
Ørskog kommune
Ørsta kommune 14,1
Ålesund kommune 16,8
Mestringsnivå 3
Aukra kommune 47,5
Aure kommune
Averøy kommune 56,8
Eide kommune
Fræna kommune 40,3
Giske kommune 42,9
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 40,7
Hareid kommune
Herøy kommune 41,4
Kristiansund kommune 43,8
Midsund kommune
Molde kommune 52,9
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 36,4
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 41,7
Sunndal kommune 38,3
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 48,6
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 47,1
Vanylven kommune
Vestnes kommune 41,5
Volda kommune 42,9
Ørskog kommune
Ørsta kommune 45,3
Ålesund kommune 47,8
Mestringsnivå 4
Aukra kommune 12,5
Aure kommune
Averøy kommune 18,9
Eide kommune
Fræna kommune 11,9
Giske kommune 11,1
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 11,1
Hareid kommune
Herøy kommune 15,5
Kristiansund kommune 29,2
Midsund kommune
Molde kommune 14,4
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 15,9
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 20,8
Sunndal kommune 17,0
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 14,3
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 15,7
Vanylven kommune
Vestnes kommune 19,5
Volda kommune 12,5
Ørskog kommune
Ørsta kommune 23,4
Ålesund kommune 20,1
Mestringsnivå 5
Aukra kommune 5,0
Aure kommune
Averøy kommune 2,7
Eide kommune
Fræna kommune 4,5
Giske kommune
Gjemnes kommune
Halsa kommune
Haram kommune 3,7
Hareid kommune
Herøy kommune 8,6
Kristiansund kommune 9,2
Midsund kommune
Molde kommune 9,8
Nesset kommune
Norddal kommune
Rauma kommune 18,2
Sande kommune
Sandøy kommune
Skodje kommune
Smøla kommune
Stordal kommune
Stranda kommune
Sula kommune 2,1
Sunndal kommune 12,8
Surnadal kommune
Sykkylven kommune 5,7
Tingvoll kommune
Ulstein kommune 14,3
Vanylven kommune
Vestnes kommune
Volda kommune 7,1
Ørskog kommune
Ørsta kommune 14,1
Ålesund kommune 9,1
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no