Nasjonale prøver 5. trinn

Illustrasjon for en enhet
Arendal kommune
Kommunenr 4203
Alle grunnskoler med adresse i Arendal kommune (offentlige og private)
Indikator og nøkkeltall 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Engelsk
Arendal International School (ais) (privat) 62 (5,8) 59 (4,8)
Asdal skole 49 (3,5) 51 (3,6) 51 (2,7) 52 (3,8) 54 (3,2)
Birkenlund skole 48 (2,4) 47 (2,7) 49 (2,6) 49 (2,8) 54 (3,4)
Eydehavn skole 50 (4,1) 50 (3,5) 50 (3,9) 48 (3,7) 49 (3,2)
Flosta skole 49 (4,0) 50 (5,4) 49 (3,3) 48 (5,8) 46 (4,6)
Hisøy skole - 1-10 Skoler 52 (2,6) 48 (2,3) 52 (2,5) 50 (2,6) 52 (2,8)
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 48 (3,6) 46 (3,0) 46 (3,3) 49 (4,0) 45 (3,0)
Myra skole 48 (3,2) 45 (3,5) 49 (2,2) 48 (3,2) 43 (2,4)
Nedenes skole 45 (2,2) 45 (2,8) 48 (2,5) 48 (2,3) 50 (2,9)
Nesheim skole 43 (2,9) 46 (3,6) 45 (3,2) 46 (3,4)
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 49 (3,0) 47 (2,6) 51 (3,4) 47 (2,6) 50 (3,5)
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 44 (2,9) 50 (3,2) 46 (3,0) 46 (2,8) 50 (4,7)
Sandnes skole 46 (2,6) 46 (2,5) 48 (3,0) 56 (2,6) 49 (2,9)
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat) 52 (4,1) 51 (6,0) 51 (4,9) 53 (4,2) 48 (4,3)
Steinerskolen i Arendal (privat) 63 (5,2)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 49 (4,2) 47 (2,2) 48 (3,2) 46 (2,7) 51 (2,7)
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 43 (4,6) 48 (4,1) 47 (4,2) 43 (3,3)
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 41 (2,3) 47 (4,6) 49 (4,3) 51 (3,0) 48 (2,2)
Lesing
Arendal International School (ais) (privat) 45 (5,4) 51 (4,6) 50 (3,9)
Asdal skole 47 (2,9) 51 (2,1) 49 (2,7) 50 (3,1) 53 (2,6)
Birkenlund skole 51 (3,2) 50 (2,6) 47 (2,5) 48 (2,3) 50 (2,8)
Eydehavn skole 51 (4,3) 47 (3,1) 48 (3,5) 45 (3,8) 50 (2,9)
Flosta skole 48 (3,6) 54 (5,6) 48 (4,6) 46 (4,0) 51 (4,1)
Hisøy skole - 1-10 Skoler 55 (2,3) 52 (2,6) 54 (2,6) 51 (2,1) 55 (2,6)
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 46 (3,1) 46 (2,5) 43 (3,4) 45 (2,8) 43 (2,6)
Myra skole 47 (3,8) 45 (3,5) 49 (2,4) 46 (3,1) 46 (2,9)
Nedenes skole 48 (2,3) 49 (3,4) 49 (2,3) 45 (2,2) 49 (2,5)
Nesheim skole 43 (3,8) 47 (4,9) 46 (3,6) 49 (3,3) 48 (4,8)
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 52 (3,2) 49 (3,1) 50 (3,6) 51 (2,5) 53 (2,8)
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 44 (2,6) 50 (2,9) 47 (2,9) 50 (3,0) 47 (3,3)
Sandnes skole 49 (3,1) 47 (3,1) 48 (2,6) 55 (2,3) 53 (2,4)
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat) 55 (3,5) 53 (5,6) 51 (3,8) 52 (3,9) 49 (3,9)
Steinerskolen i Arendal (privat) 49 (5,8) 46 (5,9)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 49 (3,6) 46 (3,3) 47 (2,8) 47 (3,1) 49 (2,8)
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 43 (3,7) 47 (3,9) 50 (3,4) 48 (3,2)
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 45 (2,4) 48 (4,3) 46 (2,9) 48 (2,7) 44 (2,2)
Regning
Arendal International School (ais) (privat) 44 (4,7) 50 (5,0) 49 (4,8) 46 (4,5)
Asdal skole 49 (3,2) 52 (3,1) 50 (2,5) 50 (4,5) 52 (2,7)
Birkenlund skole 48 (2,4) 45 (2,4) 46 (2,0) 47 (2,4) 49 (2,7)
Eydehavn skole 50 (4,2) 53 (3,4) 52 (3,8) 46 (3,9) 50 (3,0)
Flosta skole 46 (3,2) 53 (5,8) 52 (4,2) 43 (3,1) 52 (4,7)
Hisøy skole - 1-10 Skoler 53 (2,8) 53 (2,4) 54 (2,5) 53 (2,2) 56 (2,3)
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 46 (2,9) 45 (2,3) 42 (2,7) 44 (3,4) 41 (2,8)
Myra skole 44 (3,4) 46 (3,3) 49 (2,5) 47 (3,8) 45 (2,8)
Nedenes skole 50 (2,5) 47 (3,3) 52 (2,6) 49 (2,0) 52 (2,7)
Nesheim skole 48 (5,4) 44 (2,7) 50 (3,2) 54 (3,4) 46 (4,8)
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 49 (3,8) 44 (3,2) 51 (3,7) 47 (2,6) 50 (2,6)
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 41 (2,9) 50 (3,2) 44 (3,4) 49 (3,4) 51 (2,7)
Sandnes skole 47 (2,8) 47 (3,1) 49 (2,6) 52 (2,8) 54 (2,4)
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat) 55 (3,1) 49 (5,5) 53 (3,8) 46 (4,3)
Steinerskolen i Arendal (privat) 48 (6,7) 48 (7,8)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 49 (3,6) 47 (2,5) 46 (3,1) 41 (2,6) 48 (2,6)
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 40 (3,6) 47 (3,4) 44 (3,3) 45 (3,7)
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 43 (2,4) 46 (3,7) 45 (3,6) 47 (3,2) 43 (2,8)

Engelsk - fordeling på mestringsnivåer

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Arendal International School (ais) (privat)
Asdal skole 34,2 21,4 13,2 8,6
Birkenlund skole 26,8 31,3 27,1 28,0 11,8
Eydehavn skole 23,8 28,0
Flosta skole
Hisøy skole - 1-10 Skoler 16,0 34,0 8,7 22,8 16,3
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 29,7 32,4 41,9 30,0 46,5
Myra skole 35,3 21,7 32,3 54,8
Nedenes skole 40,5 50,0 26,8 29,8 26,4
Nesheim skole 56,3
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 29,4 27,0 23,1 33,3 24,1
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 38,7
Sandnes skole 42,5 40,0 27,8 4,7 20,0
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat)
Steinerskolen i Arendal (privat)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 33,3 31,6 38,0 32,3 15,9
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 44,0
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 66,7 43,5 33,3 19,0
Mestringsnivå 2
Arendal International School (ais) (privat)
Asdal skole 44,7 46,4 65,8 54,3
Birkenlund skole 61,0 50,0 47,9 46,0 47,1
Eydehavn skole 52,4 52,0
Flosta skole
Hisøy skole - 1-10 Skoler 54,0 48,0 63,0 50,9 49,0
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 45,9 54,1 41,9 46,7 39,5
Myra skole 44,1 65,2 51,6 40,5
Nedenes skole 50,0 38,6 58,5 52,6 45,3
Nesheim skole 43,8
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 50,0 62,2 46,2 50,0 51,7
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 45,2
Sandnes skole 40,0 51,4 58,3 51,2 65,0
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat)
Steinerskolen i Arendal (privat)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 40,7 60,5 44,0 54,8 63,6
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 32,0
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 30,0 34,8 37,0 69,0
Mestringsnivå 3
Arendal International School (ais) (privat)
Asdal skole 21,1 32,1 21,1 37,1
Birkenlund skole 12,2 18,8 25,0 26,0 41,2
Eydehavn skole 23,8 20,0
Flosta skole
Hisøy skole - 1-10 Skoler 30,0 18,0 28,3 26,3 34,7
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 24,3 13,5 16,1 23,3 14,0
Myra skole 20,6 13,0 16,1 4,8
Nedenes skole 9,5 11,4 14,6 17,5 28,3
Nesheim skole 0,0
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 20,6 10,8 30,8 16,7 24,1
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 16,1
Sandnes skole 17,5 8,6 13,9 44,2 15,0
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat)
Steinerskolen i Arendal (privat)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 25,9 7,9 18,0 12,9 20,5
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 24,0
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 3,3 21,7 29,6 11,9

Lesing - fordeling på mestringsnivåer

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Arendal International School (ais) (privat)
Asdal skole 36,8 30,8 24,1 11,1
Birkenlund skole 22,0 25,0 37,5 24,0 14,7
Eydehavn skole
Flosta skole
Hisøy skole - 1-10 Skoler 6,3 18,0 15,2 19,3 6,1
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 44,1 28,2 51,6 45,2 58,1
Myra skole 38,2 24,4 28,1 42,9
Nedenes skole 21,4 39,5 20,0 34,5 21,2
Nesheim skole 60,0
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 26,5 36,1 25,0 19,0
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 22,6
Sandnes skole 35,9 30,6 25,0 4,4 10,0
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat)
Steinerskolen i Arendal (privat)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 28,6 41,0 38,0 28,1 27,3
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 41,7 20,0
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 46,7 30,4 43,6
Mestringsnivå 2
Arendal International School (ais) (privat)
Asdal skole 47,4 53,8 51,7 55,6
Birkenlund skole 46,3 50,0 47,9 68,0 67,6
Eydehavn skole 56,3
Flosta skole
Hisøy skole - 1-10 Skoler 54,2 44,0 52,2 59,6 63,3
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 41,2 61,5 35,5 51,6 32,6
Myra skole 44,1 57,8 62,5 45,2
Nedenes skole 61,9 37,2 60,0 60,3 57,7
Nesheim skole 40,0
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 38,2 47,2 57,1 61,9
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 54,8 72,2
Sandnes skole 38,5 55,6 63,9 55,6 65,0
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat)
Steinerskolen i Arendal (privat)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 46,4 46,2 46,0 59,4 54,5
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 58,3 52,0
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 46,7 43,5 53,8
Mestringsnivå 3
Arendal International School (ais) (privat)
Asdal skole 15,8 15,4 24,1 33,3
Birkenlund skole 31,7 25,0 14,6 8,0 17,6
Eydehavn skole
Flosta skole
Hisøy skole - 1-10 Skoler 39,6 38,0 32,6 21,1 30,6
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 14,7 10,3 12,9 3,2 9,3
Myra skole 17,6 17,8 9,4 11,9
Nedenes skole 16,7 23,3 20,0 5,2 21,2
Nesheim skole 0,0
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 35,3 16,7 17,9 19,0
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 22,6
Sandnes skole 25,6 13,9 11,1 40,0 25,0
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat)
Steinerskolen i Arendal (privat)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 25,0 12,8 16,0 12,5 18,2
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 0,0 28,0
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 6,7 26,1 2,6

Regning - fordeling på mestringsnivåer

Delskår 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20
Mestringsnivå 1
Arendal International School (ais) (privat) 26,3
Asdal skole 27,0 25,0 39,3 14,3
Birkenlund skole 29,3 47,9 35,4 29,4 29,4
Eydehavn skole
Flosta skole
Hisøy skole - 1-10 Skoler 18,0 6,0 4,3 8,9 6,1
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 32,4 43,6 57,6 37,5 61,4
Myra skole 52,9 23,9 31,3 48,9
Nedenes skole 15,4 37,2 15,4 22,4 24,5
Nesheim skole 37,5 36,8
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 30,3 51,4 21,4 33,3
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 55,2 23,1 29,0
Sandnes skole 37,5 29,7 21,1 11,4 0,0
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat) 0,0
Steinerskolen i Arendal (privat)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 23,1 28,2 48,0 57,6 31,1
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 50,0
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 46,7 40,7 22,6 43,6
Mestringsnivå 2
Arendal International School (ais) (privat) 36,8
Asdal skole 45,9 47,5 35,7 48,6
Birkenlund skole 51,2 39,6 58,3 54,9 50,0
Eydehavn skole
Flosta skole
Hisøy skole - 1-10 Skoler 48,0 60,0 63,0 53,6 49,0
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 58,8 51,3 36,4 59,4 29,5
Myra skole 38,2 54,3 46,9 31,1
Nedenes skole 66,7 41,9 53,8 58,6 34,0
Nesheim skole 62,5 61,5 36,8
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 45,5 35,1 39,3 47,6
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 44,8 53,8 48,4
Sandnes skole 50,0 54,1 63,2 54,5 63,4
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat) 63,2
Steinerskolen i Arendal (privat)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 46,2 51,3 30,0 39,4 51,1
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 30,8
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 53,3 40,7 58,1 51,3
Mestringsnivå 3
Arendal International School (ais) (privat) 36,8
Asdal skole 27,0 27,5 25,0 37,1
Birkenlund skole 19,5 12,5 6,3 15,7 20,6
Eydehavn skole
Flosta skole
Hisøy skole - 1-10 Skoler 34,0 34,0 32,6 37,5 44,9
Lunderød skole og ressurssenter
Lærlinger Barn og Ungdom
Moltemyr skole 8,8 5,1 6,1 3,1 9,1
Myra skole 8,8 21,7 21,9 20,0
Nedenes skole 17,9 20,9 30,8 19,0 41,5
Nesheim skole 0,0 26,3
Roligheden skole - Barne-/ungdomstrinnet 24,2 13,5 39,3 19,0
Rykene oppvekstsenter - Avd skole 0,0 23,1 22,6
Sandnes skole 12,5 16,2 15,8 34,1 36,6
Smi-Skolen Agder
St Franciskus skole (privat) 36,8
Steinerskolen i Arendal (privat)
Stinta skole Barne- og Ungdomstrinnet 30,8 20,5 22,0 3,0 17,8
Strømmen oppvekstsenter - Avd skole 19,2
Stuenes skole - Barne- og Ungdomstrinn 0,0 18,5 19,4 5,1
Symbolforklaring
Tall er unntatt offentlighet
Brudd i tidsrekke. Tallene er ikke sammenlignbare med tidligere år

Relevant innhold fra udir.no